Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šafránková chodí po brigádách, bojuje o smlouvu. A hází rekordy

Kladivářka Kateřina Šafránková na mistrovství Evropy v Helsinkách. | foto: Reuters

19 2016
V sobotu podvečer Kateřina Šafránková házela na mítinku v polském Štětíně, v půl třetí ráno už parkovala u hotelu v Táboře a dnes v devět hodin pobíhala po atletickém stadionu a rozcvičovala se na mistrovství České republiky. Česká kladivářka má za sebou náročný dvojboj s kvalitními výkony 71,79 a 71,06 metru.

Před mistrovstvím Evropy v Amsterdamu a olympijskými hrami v Riu má dobrou formu. A to si po tréninku vydělává na brigádách.

Podobný zápřah s přejezdem zhruba 650 kilometrů ještě přes domov v Kolíně absolvovala poprvé v kariéře.

„Spánku moc nebylo. I jsem blbě spala, ale říkala jsem si, že to je dobře, protože jsem nestihla pořádně usnout, takže jsem nebyla ospalá, ale docela nabuzená a rozjetá,“ uvedla po nedělním finále, které bez potíží vyhrála.

„Byla to dobrá průprava. Ověřila jsem si, že i s tím přejezdem jde házet oba dny relativně daleko,“ hodnotila. „Jsem docela ráda, že hodně závodím. Pořád se ujišťuju, že házím podobně daleko a jsem na dobré úrovni. Na ideální hod pořád čekám, na výkon kolem 74 metrů mám,“ věří držitelka českého rekordu 72,47 metru, který hodila před týdnem v Kolíně.

I když se před startem v Táboře nevyspala, po soutěži do postele nepospíchala. „Kdepak, musím obejít všechny kamarády, s každým se pozdravit. Támhle mám fanclub s transparentem, musím si to jít vyfotit.“

Nyní ji opět čeká trénink a soustředění, ale také práce. Ukončila studium a smlouvu v některém ze středisek ještě nemá. Chodí tak hlídat děti či uklízet, aby si vydělala peníze.

„Teď jsem člověk na pracáku, takže to je pro mě o dost složitější. Nemám vůbec čas, pořád někde běhám. V tom je to složité, je toho mraky. Dost často si říkám, že nechápu, jak mi to může takhle jít, když na to nemám žádný čas,“ prozradila.

„Něco se rýsuje, tak snad nějaká smlouva bude, abych se mohla soustředit jenom na házení a na trénování,“ uvedla sedmadvacetiletá vrhačka.

Pojede na svou druhou olympiádu, v Londýně se jí nedařilo. „Tam jsem si to zkusila. Teď se už nejedu na olympiádu jen tak podívat, ale opravdu závodit, abych tam předvedla kvalitní výkon a třeba o něco lepší než tady,“ plánovala.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze