Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kateřina přemýšlí o Miss golf s úsměvem. Ostatně jako o všem jiném

Kateřina Krejčířová, uchazečka o titul Miss golf 2010. | foto: Ivan Paggio

24 2010
Kdo těžko hledá čas na golf, ať prosím věnuje pozornost výčtu aktivit Kateřiny Krejčířové. Jedna z dívek aspirujících na letošní titul Miss golf pracuje v Praze, studuje dvě vysoké školy (jednu v Brně, jednu v Pardubicích), chodí se bavit a samozřejmě hraje golf. To všechno, aniž by vlastnila automobil, nebo se nechala všude vozit.

"Stále mám pocit, že bych toho mohla zvládat daleko víc," usměje se bezelstně budoucí právnička. Nebo snad vyšší státní úřednice? Tak daleko do budoucnosti zatím nehledí: "Nejdůležitější je dokončit vysokou školu, teprve potom se uvidí, jakým směrem v oblasti práva budu pokračovat."

A z druhé strany rozvíjí svou osobnost na golfovém hřišti, nejčastěji na tom domovském v Lázních Bohdaneč. "Je to technicky velmi obtížná devítka s velkým množstvím vodních překážek. Ale pro mě osobně je to srdeční záležitost, miluji to tam," zasní se při představě, že skoro jako každý víkend odpaluje míčky na dohled okresní silnice 333.

Kateřina Krejčířová na turnaji uchazeček o titul Miss golf v pražském Motole.

Přihláška do golfové soutěže krásy byla pro Kateřinu původně nápadem zdokonalit se ve hře. "Zrovna jsem si udělala zelenou kartu a koukám - tady píšou, že celé léto je trenér zdarma. No tak to se to pořádně naučím a budu hrát jako bůh," připojuje další z úsměvů.

Ten se jí nevytratí z tváře ani při dodatku: "Nakonec jsem byla trénovat pouze čtyřikrát. Horké letní počasí a časová vytíženost... Zůstat přes víkend v Praze se mi nedařilo tak často, jak jsem si původně představovala."

Takže její handicap zůstává na hodnotě 53, ale v soutěži o korunku to nevadí. Na turnaji solidní formu prokázala a finálový večer, to už bude víc o kráse než o golfu.

Kateřina Krejčířová, uchazečka o titul Miss golf 2010.

Rodačka z Pardubic ještě nemá účast jistou, ale s blížícím se koncem internetového hlasování se drží na třetí pozici, takže ji čtenáři a fanoušci do boje o missí titul pravděpodobně pošlou.

A kdyby ne? "Jako malá jsem si říkala, že být miss by se mi moc líbilo. Postupem času se však v mém životě objevovaly úplně jiné cíle a tento dětský sen zůstal téměř zapomenut. Nicméně ho ráda opráším. Vítězství by bylo velmi příjemné, ale na druhou stranu, svět se mi nezboří, když nebudu úspěšná."

To, že její svět stojí na pevných základech, dává při rozhovoru najevo zcela mimoděk a přirozeně. "Je pravda, že toho chci stihnout hodně, ale ono je dobré, být neustále tak trochu pod tlakem. Člověk ze sebe vydá to nejlepší," vrací se ke svému nabitému programu.

Kateřina Krejčířová (druhá zleva) na setkání missek s porotci (vpravo jedna z nich Lucie Borhyová).

Kateřina Krejčířová (druhá zleva) na setkání missek s porotci (vpravo jedna z nich Lucie Borhyová).

A co tlak při hře? "Pro mě je to soutěž člověka sama se sebou. Umím se i vztekat, i když s mírou. Dostaví se vnitřní tlak, začne to ve mně vřít. Stalo se mi, že jsem na hřišti zadržovala slzy. Pak ale přijde krásná rána a já si řeknu, že kvůli ní stálo za to i ráno vstát."

Ano, všechno s lehkostí a humorem. To je Kateřinino vyprávění. A to i ve chvíli, kdy řekne: "Když dohraju a přijdu domů, jsem úplně vyřízená." Jestli ji na něčem porota Miss golf určitě nenachytá, pak v oboru konverzace.Najdete na iDNES.czmobilní verze