Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bahno mám ráda, bylo to fajn, smála se hrdinka stříbrné štafety Nash

RADOST V CÍLI. Kateřina Nash přebírá gratulace od prvního člena štafety Matěje Průdka. Vpravo reprezentační trenér Viktor Zapletal. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

1 2016
Štafetu po úsecích Matěje Průdka a Richarda Holce přebírala se ztrátou více než minuty a čtvrt na devátém místě. Na tom ale dlouho nezůstala. Předjížděla jednu soupeřku za druhou, stáhla minutu na francouzskou mistryni světa (!) Ferrandovou-Prevotovou a Jaroslavu Kulhavému předávala už jako druhá. Olympijský vítěz pak už stříbrnou medaili udržel.

Vy jste dneska po trati snad letěla.
No jo, však ona mi seděla, podmínky taky. Na bahně to mám ráda, bylo to fajn.

Takže vám ani nevadilo, když odpoledne přišla bouřka?
Vůbec ne, byla jsem si trať projet ještě před závodem, trochu jsem si ji zkoukla, protože byla o dost jiná než ve středu. Ale je dobré ji vidět před závodem a podle toho trochu upravit rychlost a stopu, protože ve středu jsme tady přes ty kořeny trochu lítali. Dneska se to nedalo, muselo se najíždět trochu jinak.

DŘINA. Kateřina Nash vjíždí do cíle svého úseku. Českou štafetu vytáhla z...

DŘINA. Kateřina Nash vjíždí do cíle svého úseku. Českou štafetu vytáhla z devátého místa na druhé.

Co s vámi dělal více než minutový odstup, když jste štafetu přebírala?
Ve štafetách nikdy nevíte, jak to dopadne. Někdo začíná proti silnějším závodníkům, někdo proti slabším. Na umístění jsem se tak moc nesoustředila, protože se to pořád přesypává. Snažila jsem se zajet čistou jízdu a neudělat žádnou velkou chybu, na to není čas. Musíte jet celou dobu naplno a nekoukat na odstup, jinak nemá smysl štafetu jezdit. V polovině okruhu jsem vlastně viděla asi šest holek před sebou. Pak jsem za to hrozně moc musela vzít (zasměje se).

Taky jste za to vzala, předjížděla jste jednu soupeřku za druhou...
Jakmile jsem někoho dojela, snažila jsem se ho hned předjet. Věděla jsem, že v některých úsecích jezdím trošku líp a chtěla jsem si jet svou stopou, ne za nimi. To se mi úplně nepovedlo před tím posledním sjezdem. Tam jsem mohla na Francouzku ještě něco najet, ale bohužel se tam nedá předjíždět.

Fotogalerie

Ale i tak. Váš první závod a hned medaile a ještě ke všemu doma. To musí být skvělý pocit, ne?
Je skvělé vyhrát medaili v České republice s touhle partou kluků. Samozřejmě to je ještě o něco víc než ty bronzové předtím, ale těžko se to porovnává. Prostě je super, že jsme vyhráli medaili a je skoro jedno jakou. Smíšená štafeta je týmová práce a nám se to dneska (ve čtvrtek) povedlo. Všichni do jednoho si zaslouží poděkování a medaili.

Říkáte partou kluků. Ti dva nejmladší se vám po závodě klaněli...
Oni jsou to šikovní mlaďoši, dobře vychovaní. Zrovna Matěj (Průdek) mi před pár lety na závodech vykal, tak jsem mu chtěla nejdřív jednu fláknout. Od té doby jsme na tom dobře (směje se).Najdete na iDNES.czmobilní verze