Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bronzová kajakářka Kudějová: Státnice nedopadly, stupně vítězů už ano

Kateřina Kudějová s kyticí, úsměvem a cenou za třetí místo v závodu SP v Troji. | foto: ČTK

21 2015
Skončila třetí na květnovém mistrovství Evropy a třetí je nyní také na Světovém poháru v pražské Troji. I když to v jednu chvíli pro kajakářku Kateřinu Kudějovou vypadalo, že by se ve finále vůbec nemusela představit.

Zůstala jste na bronzové vlně. Takže spokojená?
Z toho jsem celkem nadšená, ale možná i trochu zklamaná, že to nevyšlo na ještě vyšší umístění. Dělala jsem tam ve finále nějaké chyby, tak to asi ani výš nemohlo být. Každopádně mám radost, že je z toho zase nějaký ten stupínek.

Co se dalo ve finále zajet líp?
Podjela jsem nějaké protivody. A hlídala jsem si po semifinále třiadvacítku, kde jsem nabrala předtím šťouch, takže desetinky vteřin jsem na trati mohla postupně nachytat.

Psychicky to ale byl docela náročný den, ne? Nějaký čas to vypadalo, že v semifinále budete vyřazena.
Tak semifinále bylo vtipné, myslela jsem v cíli, že v něm mám dokonce tři šťouchy. Už v trojce jsem se domnívala, že jsem jí vzala zadkem lodi a že mi zvedají plácačku. Pak jsem udělala šťouch v pětce. A když mi ho potom dali i v třiadvacítce, myslela jsem, že byl taky zadkem lodi - a z toho už jsem byla vážně zklamaná. Nakonec ale naštěstí (po prozkoumání průjezdů) platil jen jeden. Tak jsem byla ráda, že jsem se vůbec dostala do finále. A do něj už jsem nastoupila v pohodě. Možná i proto, že jsem ho vlastně málem nejela.

Složitý byl předtím pro vás také celý týden. Čekaly vás státnice, u kterých to bohužel dobře nedopadlo. Jak jste potom zvládala trénink?
No já na něj chodila pořád, ale stálo to za houby, měla jsem ztuhlé ruce a byla celá unavená. Ale pak to tu ze mně při závodech najednou spadlo a dokázala jsem se srovnat.

Odreagovala jste se i v sobotu na fotbale? Byli jste na zápase Česko-Srbsko.
Jo, to se mi líbilo, kluci vyhráli, takže to bylo super.

Teď se chystáte absolvovat celý seriál Světových pohárů?
Mám to tak naplánované. V předchozích letech jsem občas nějaké vynechala, protože jsem toho měla dost. Ale teď jsem se rozhodla, že zkusím všechno. I když je to těžké připravit se na všechny. Některé musíte upřednostnit. Jet všechny skvěle, to prostě nejde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze