Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O olympiádu Elhotová přišla, a tak zkusí okouzlit basketbalovou Ameriku

Česká křídelnice Kateřina Elhotová (vpravo) uniká Tacianě Lichtarovičové z Běloruska. | foto: FIBA Europe

26 2016
O touze zahrát si zámořskou WNBA hovořila Kateřina Elhotová vždycky. Proč to jde věrná reprezentantka českého basketbalu za Atlantik právě letos? „Jelikož jsme si nevybojovaly olympiádu, tak je před námi volné léto. Řekla jsem si, že je ideální příležitost využít, když mě nároďák nebude potřebovat,“ vysvětluje šestadvacetiletá střelkyně.

Kateřino, popište prosím jednání o odchodu do WNBA.
Když se ozvala Minnesota, všechno bylo hodně rychlé. Okamžitě jsem podepsala, protože vím, že obchod s hráčkami začíná na začátku ledna a my jsme vše řešili až o měsíc později. Bylo štěstí, že o mě měl někdo zájem. Pojedu na přípravný kemp, kde si budou hráčky ještě vybírat, takže je možné, že budu za měsíc doma.

Jak to ovlivní vaši evropskou klubovou sezonu?
Bude záležet na tom, jestli se Minnesota dostane do play-off a závěrečné fáze soutěže. Je možné, že bych zpátky přijela až do rozjeté sezony, jako k nám běžně jezdí Američanky. To znamená v říjnu.

Jak dlouho probíhalo vyjednávání o smlouvě? A jaké byly možnosti?
Co mě můj agent informoval, tak se projednávaly i možnosti, že bych hrála za jiný klub, ale ty vždycky na něčem zkrachovaly. Dá se tedy říct, že Minnesota byl jediná varianta.

Hrát budete za obhájkyně prvenství...
To by bylo speciální pro kohokoliv. Navíc je zajímavé, že se tam můžu potkat s hráčkami, se kterými jsem hrála v USK, nebo je potkala při zápasech s americkým nároďákem. Asi mě do Minnesoty doporučila Lindsay Whalenová. Něco takového proběhlo. Vím, že kontaktovala lidi na USK a zjišťovala u nich informace.

Teď je o vás hodně slyšet. Nedávno jste se totiž představila ve Všechnopárty. Jaké bylo natáčení?
Musím říct, že jsem byla dost nervózní. Přede mnou byl mořeplavec, který vyprávěl dlouhosáhlé a zajímavé historky. Měla jsem strach, aby mé vystoupení nepůsobilo nudně a suše. V hledišti ale seděly ségra s kamarádkou a kdykoliv jsem se na ně podívala, měly úsměv od ucha k uchu, tak jsem si říkala, že alespoň ony se baví. Co mám zpětnou vazbu, tak se pak lidi u televize nenudili.

Čím vás nejvíc Karel Šíp zaskočil?
Pan Šíp pořád omílal témata jako miss a krása. Pořád se k tomu vracel. Občas mě tím přiváděl do rozpaků.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze