Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cachová získala tituly na překážkách a v dálce, ve výšce přidala bronz

Překážkářka Kateřina Cachová si v běhu na 60 metrů zajistila start na halovém MS v Portlandu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

28 2016
Ze všech atletů to Kateřina Cachová měla do ostravské haly na mistrovství republiky snad nejblíž. Jenže na šampionát nedorazila coby domácí atletka SSK Vítkovice, kde začínala, ale USK Praha, kam odešla za lepšími podmínkami.

Doma v Ostravě se představila ve třech disciplínách a hned přidala dva tituly k tomu, který už v půlce února získala ve víceboji.

Tentokrát uspěla na 60 metrů překážek časem 8,14 vteřiny a v dálce skokem 628 centimetrů. Ve výšce zvládla 176 centimetrů a byla pátá. „Jsem spokojená,“ usmívala se Cachová.

Těšil ji především splněný limit pro halové mistrovství světa v Portlandu na 60 metrů překážek. „To bylo na setinu přesně,“ podotkla. „Jen bych potřebovala zlepšit start, na něm moc nespěchám, v rozběhu jsem měla ostudnou startovní reakci.“

Ani Boltovi starty nejdou.
To mi už říkali. Jen by to chtělo jít ještě do té rychlosti.

Na překážkách jste splnila limit pro světový šampionát v Portlandu. Už víte, zda tam půjdete víceboj, anebo překážky?
Těmi překážkami mám jistotu startu v Portlandu, takže se nemusím stresovat, jestli na šampionát pojedu. Teď jde jen o to, v jaké disciplíně to bude. Ve víceboji jsem pořád ve startovní listině, ale některé zahraniční soupeřky mají tento víkend domácí mistrovství a mohou mě překonat.

Jak jste spokojená s dálkou a výškou?
Uletělo mi to jako při vícebojařském šampionátu. Před závodem jsem si říkala, že když dám 610, nebo 615, tak to bude dobré.

Takže vám nevyšla jen výška?
Tu jsem čekala lepší, alespoň přes sto osmdesát jeden centimetr. Ty výkony potřebuji ještě více stabilizovat.

V minulých letech jste hodně marodila. Už vás zdraví netrápí?
Ty tři čtyři minulé roky bych už nerada opakovala. Je to mnohem lepší než dříve, kdy jsem se trochu trápila.

S čím jste měla největší problémy?
Se zády. Proto jsme se zaměřila na cvičení stabilizačního systému. Pomáhá mi to. Doufám, že už to bude v pohodě. A hlavně v létě.

Takže pomýšlíte na olympiádu?
Ráda bych jela na Evropu, ale i do toho Ria a samozřejmě ve víceboji. Pokud se teda zadaří.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze