Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Katastrofa, řekl šéf plošinářů Plzně

15 2006
Plzeň - Jak se jezdí plochá dráha, ukazoval v šestém kole extraligy plošinářů na stadionu v Plzni na Borech slovinský jezdec Matěj Ferjan. Šestkrát se postavil na start a šestkrát nenašel přemožitele. Na konto posledních Pardubic připsal 18 bodů a stal se králem závodu. Svůj tým tak před tisícovkou fanoušků dovedl ke druhému místu.

"Bylo to plochodrážní školení. Šlo mu všechno - od startů po finiš, předjížděl třeba až v poslední zatáčce. Zkušenosti z Grand Prix jsou znát," uvedl šéf plzeňského klubu Leopold Klíma.

Zato jeho tým utrpěl poprvé v sezoně totální porážku. Od první série jízd Plzeňané jen paběrkovali, jen v jedné překročili pětibodovou hranici. Po zásluze tak skončili polední.

"Byl to výprask, katastrofa. Neumím to jinak říci," konstatoval Klíma. "Vždyť nám nešlo nic. Nikdo pořádně neodstartoval, nechali jsme se dětsky předjíždět. Prostě chyby, chyby a ještě chyby. A taky trochu smůla."

Plzeň nasadila nejsilnější českou juniorskou dvojici Simota, Šitera. Jenže ta na Borech vyhořela. Klíma spoléhal především na výkon Simoty, který statuje pravidelně v britské lize za Reading. Jenže právě cestování mezi ostrovy a Českem bylo na opoře Plzně znát.

"Jsem dost utahaný, v úterý jsem jel v Anglii, ve středu v Plzni a ve čtvrtek už zase za Reading. A v sobotu jedu české semifinále v Divišově," vysvětlil Zdeněk Simota. "Bylo toho cestování příliš a projevilo se to především na startech. Připadal jsem si hodně ospalý."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze