Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kašpárkovou brzdila zlomená kůstka

16 2000
B r n o - Původ problémů trojskokanky Šárky Kašpárkové, zlomenou navikulární kost v levém nártu, odhalilo vyšetření ve Fakultní nemocnici v Brně. Bývalá mistryně světa si odrazovou nohou zranila přibližně před dvěma až třemi týdny a i se zraněním překonala v sobotu v Praze čtrnáctimetrovou hranici, což pro ni vedle titulu mistryně republiky v hale znamenalo i splnění limitu pro start na halovém mistrovství Evropy. Startu v Gentu se však hned vzdala.

Podle lékařů bude léčba omezovat dálkařku v tréninku zhruba tři týdny. "Dostatečná bude speciální dynamická fixace, která umožní sice omezeně, ale přece pokračovat v přípravě. Je téměř neuvěřitelné, že s takovým zraněním dokázala splnit limit na mistrovství Evropy," řekl primář chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Brně-Černých polích Petr Gál, který je současně lékařem fotbalistů Boby Brno.

Obavy z toho, že jí zranění naruší přípravu na olympijskou sezonu, však reprezentantku netíží. "Času do září, kdy začnou olympijské hry v Sydney, je ještě dostatek. Nyní se zaměřím na posilování, tomu by zranění a dynamická fixace neměla bránit," dodala Kašpárková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze