Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kaskáda žije bojem o nejlepšího golfistu PGAC - lídr Nič drží pozice

Golfový areál Kaskáda. | foto: CzechTourism

8 2009
Udržet Grand Finale domácí turnajové série pro golfové profesionály v Kaskádě bylo tentokrát složitější. Jelikož nedošlo k dohodě s loňským a předloňským generálním partnerem, ujala se role promotéra společnost Golf Brno, majitel hřiště v Jinačovicích. Její ředitel Pavel Zeman k tomu říká: "Letošní rok byl pro nás velice těžký, ale zájem profesionálů hrát finále na Kaskádě byl tak velký, že jsme se rozhodli tradici neporušit."

Dlouho nebylo jasné, o kolik peněz se v závěrečném podniku bude hrát. "Zavázali jsme se zajistit minimálně 500 tisíc korun, na obstarání jsme intenzivně pracovali, aby Grand Finale bylo opravdovým vrcholem sezony," pokračuje organizační šéf.

Podle informací agentury Freedrive přispěla částkou 100 tisíc korun PGAC Service Marketing, střešní organizace celé Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Tím se podařilo vyrovnat nejvyšší dotaci, jakou kdy domácí podnik až doposud měl.

Po čtvrtku je v čele Tintěra

Nejlepšímu z dvaapadesátičlenného pole přihlášených golfistů připadne 120 tisíc korun a individuální součet prize money za celý rok rozhodne o vítězi dvanáctidílného seriálu. Trio největších uchazečů absolvuje dnešní kolo ve společném flightu.

Po 1. kole

1. Tintěra 69, 2. Nič 70, 3. Navarro a Nový 71, 5. Skopový 72, 6. Štryncl, Stanislav, Juhaniak, Lébl 73. 

Vedoucí Petr Nič získal doposud přes 296 tisíc korun, vyhrál v Telči a Mnichu. druhý v pořadí Ondřej Lébl se v popředí držel vyrovnaností výkonů. Prvenství se dočkal před dvěma týdny v Nové Americe a dostal se na necelých 262 tisíc.

Lukáš Lizánek měl vynikající úvod, neporažen byl třikrát za sebou ve Waidhofenu, v jamkovce v Ropici a v Ústí nad Labem. Na jeho kontě je bezmála 231 tisíc Kč. Teoretickou šanci v případě selhání soupeřů má ještě i Petr Skopový.

Grand Finale Czech PGA Tour 2009, Kaskáda - Lukáš Tintěra, 1. kolo.

Po dnešním prvním kole už ohrožuje Lizánka, jenž zahrál čtyři rány nad par a jako jedinému z jmenovaného kvarteta se tolik nedařilo. Skopový je s bilancí even par pátý. Lébl (+1) je o místo za ním, Nič (-2) své postavení prozatím kontroluje druhým místem.

Mohl i vést, ale double bogey, tedy dvě rány do plusu, na poslední jamce jeho skóre přece jen pokazilo. Nejlepší byl i proto ve čtvrtek Lukáš Tintěra. Ve své premiérové sezoně mezi profesionály už několikrát na nejvyšší metu útočil, ale pokaždé zůstal pod ní. Zahrát v Kaskádě 69 je ovšem více než solidní a povzbuzující do dalších dvou kol.

Obrácený program: pro-am v neděli

Pavel Zeman, ředitel Golf Brno a promotér Grand Finale Czech PGA Tour 2009.V Kaskádě tedy začal tuhý boj o první místo. "Jsme velice potěšeni, že se situace na čelních pozicích více vyrovnala. Právě skutečnost, že čtyři profesionálové mohou ještě celou sérii vyhrát, přidává našemu turnaji na významu a atraktivitě," pochvaluje si Zeman.

Sami organizátoři zkoušejí zatraktivnit svůj turnaj oproti jiným tím, že otočili program. "Nezačínáme turnajem pro-am, nejprve se odehrají tři kola profesionálů. Pro-am přijde na řadu až v neděli. Celou akci bereme i jako významnou společenskou událost, a proto je součástí Grand Finale i galavečer," doplnil ředitel.

národní order of merit

Nejspíš už jen Zuzana Mašínová má šanci ohrozit Marka Nového v absolutním finančním zisku za letošní rok. Jeho postavení na prvním místě mužského žebříčku "Národní Order of Merit" už naopak vážně neohrožuje žádný soupeř. Započítávají se do něj výdělky na různých oficiálních turnajích.

Dosavadní lídr má na kontě přes 416 tisíc korun. V sezoně slavil úspěchy zejména na EPD Tour. Nejlepší tuzemská profesionálka nastřádala na prémiích přes 212 tisíc korun, mezi ženami nemá konkurenci, protože boduje v Ladies European Tour. Ta má ještě na programu několik dobře dotovaných podniků a výrazný výsledek by Mašínové mohl pomoci překonat Nového absolutní zisk.

Ostatní muži by museli získat pozvání na špičkový zahraniční podnik a rovněž tam nečekaně dobře uspět. Vedoucí muž domácí Czech PGA Tour Petr Nič na druhém místě získal doposud přes 295 tisíc korun.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze