Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karvinští v elitní soutěži propadli

14 2006
Karviná - Házenkáři Baníku OKD Karviná znovu nedokázali postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů. Ovšem zatímco v předchozích letech jim postup unikal jen těsně, letos zůstane v karvinském klubu po účasti v elitní evropské soutěži jen trpká pachuť.

Tým karvinských házenkářů dokázal v šesti zápasech vydolovat jediný bod a na evropské soutěže může pro tuto sezonu zapomenout.

"Ten zásadní rozdíl je v ekonomické situaci tradičních vyspělých zemí a Česka. Ukazuje se to i v jiných sportech, nejen v házené," upozornil kouč Baníku OKD Karviná Jiří Kekrt. "Pokud má u nás hráč pocit, že dosáhl určité výkonnosti, odchází ven."

Trenéru Kekrtovi schází také kvalitnější domácí soutěž. "Kvalita může vyrůst jen z kvality," tvrdí. "Před sedmi lety jsme si vydupali česko-slovenskou soutěž, a když jsme ji vyvedli z plenek, nahradila ji česká extraliga. Ta bohužel potřebnou úroveň nemá."

Opory týmu nepomohly

Navíc se karvinský tým nemohl letos spolehnout na své osvědčené zbraně, kterými byly výkony brankářů a reprezentantů. Rozpačitá vystoupení brankáře Rostislava Baďury a křídelníka Jana Sobola vyvrcholila tím, že je kouč Kekrt vyřadil z kádru.

"Po odchodu Miloše Putery jsme měli problém na brankářském postu. Potvrdila to i příprava," vzpomenul Kekrt. "Když se ukázalo, že by mohl přijít Rosťa Baďura, zdálo se nám to jako dobré řešení."

Jenže Baďura Kekrta nepřesvědčil. "Nebyl to tak dobrý krok," přiznal Kekrt. "Rosťova výkonnost nebyla na patřičné úrovni. Možná se v tom odrazilo to, že se v létě nemohl pořádně připravovat."

U reprezentačního křídla Jana Sobola postrádal karvinský kouč týmového ducha. "Jeho přístup nepůsobil v kolektivu dobře," vysvětloval Kekrt. "Chtěl jsem, aby pozměnil myšlení, aby si uvědomil, že sám nic nezvládne. Házená je kolektivní sport. To mu scházelo."

Baník OKD Karviná tak pro letošek ukončil účinkování v evropských soutěžích. "Je mi líto, že jsme dopadli takhle," podotkl Kekrt. "Za optimálních okolností bylo v našich silách postoupit. Ale každé utkání je přínosem a já udělám vše pro to, abychom zkušenosti přelili do extraligy."Témata: poháry, Liga mistrů
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze