Karviná - Flensburg-Handewitt

Karviná - Flensburg-Handewitt - Kaupo Palmar a Carl Soren Styger (v tmavém) pouze přihlížejí střeleckému pokusu karvinského Pavla Horáka. Po utkání Ligy mistrů se však těšili němečtí házenkáři, Flensburg vyhrál v Karviné 39:27. | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

Karviná v Lize mistrů nestačila na Flensburg

Karviná - Házenkáři Karviné v Lize mistrů prohráli na domácí palubovce s favorizovaným německým týmem Flensburg 27:39. V tabulce skupiny H tak klesli na třetí místo za svého přemožitele a Prešov, který zdolal chorvatský Metkovič. Karviná svede boj o druhou postupovou příčku svede právě se slovenským týmem.

Karvinští byli Flensburgu rovnocenným soupeřem jen v úvodu, když v 10. minutě ještě vedli 5:4. Pak začali kupit chybu na chybu, znervózněli a toho využili technicky vybavení hosté. Během deseti minut dali šest branek a ve 24. minutě vedli 16:86, čímž rozhodli o osudu zápasu.

Ve druhém poločase dal trenér německého klubu Kent Harry Andersson příležitost všem hráčům z lavičky, kteří také ukázali své kvality. Karviná neměla sebemenší naději, že Flensburgu oplatí osmigólovou porážku z prvního vzájemného zápasu v Německu.

Podle trenéra Karviné Jiřího Kekrta byl zápas i přes vysokou porážku pro jeho svěřence dobrou zkušeností. "Byl bych nerad, aby se z této porážky dělaly nějaké závěry. Hosté mají mnoho dokonalých hráčů. Nám chybí kvalitní náhradníci," konstatoval kouč.

"Věřím, že tento výsledek nebude mít dopad na průběh dalších střetnutí v Lize mistrů," řekl Kekrt.

Kouč hostů Andersson tvrdil, že se jeho tým na zápas s Karvinou důkladně připravoval, protože touží postoupit do vyřazovací fáze z prvního místa. "Nechtěli jsme udělat takový kopanec, který se nám stal v Prešově. Poučili jsme se z úvodního utkání a pohlídali jsme si střelce Horáka," řekl Andersson.

Své svěřence chválil hlavně za první poločas. "V úvodní půli jsme podali nejlepší výkon v sezoně. Také obrana fungovala v Karviné lépe než v domácím prostředí. Pro vývoj zápasu byl rozhodující devítibrankový náskok v prvním poločase," konstatoval.

Karviná sehraje další zápas ve skupině H 7. listopadu na hřišti Metkoviče, který zatím nedokázal v soutěži bodovat. Flensburg přivítá doma Prešov.

Výsledky - skupina H:
Karviná - Flensburg 27:39 (12:21)
Nejvíce branek:
Kůst 6/3, Prachař, Horák, Sobol, Szymanski a Mrozek po 3 - Šprem 8, Christiansen 8/5, Stryger a Lackovič 6. Rozhodčí: Krašna, Vodapivec (Slovin.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1500.

Skupina A:
Barcelona - Constanta (Rum.) 32:25, Szeged - Skopje 25:18.

Skupina B:
Montpellier - Záporoží (Ukr.) 31:27 (18:15), Záhřeb - Conversano (It.) 29:25 (17:11).

Skupina C:
Gudme (Dán.) - Čechov (Rus.) 32:26, Velenje (Slovin.) - Meškovo (Běl.) 27:17.

Skupina D:
CZ Bělehrad - Pamplona (Šp.) 19:28 (8:15), Plock (Pol.) - Celje (Slovin.) 30:32 (16:16).

Skupina E:
Ljubuški (Bosna) - Kolding (Dán.) 37:36, Winterthur (Švýc.) - Ciudad Real (Šp.) 26:27.

Skupina F:
Saevehof (Švéd.) - Kiel (Něm.) 30:26 (18:13), Hafnarfjödur (Isl.) - Creteil (Fr.) 37:30 (17:12).

Skupina G: Sandefjord (Nor.) - Veszprém (Maď.) 25:31, Kaunas (Lit.) - Lemgo (Něm.) 22:33.