Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářská fraška. Proč Karviná odmítla v Zubří opakovat rozstřel

Momentka z utkání Karviná - Zubří | foto: Alex Wipf

30 2015
Postoupí do semifinále extraligy házenkářů Zubří, nebo Karviná? Sportovní zápolení zastínili svazoví činovníci sledem šílených rozhodnutí. Výsledek úvodního čtvrtfinále určí exekutiva.

Byl to nevídaný úkaz. Extraligoví házenkáři Zubří a Karviné nastupovali ke druhému utkání čtvrtfinále play-off, jenže netušili, za jakého stavu. Komise soutěžního úseku dodatečně zjistila, že druhá série sedmimetrových hodů úvodního utkání byla provedena v rozporu s pravidly a nařídila ji opakovat tři čtvrtě hodiny před druhým zápasem. Karviná, která rozstřel za nerozhodného stavu 27:27 vyhrála, to však odmítla.

Definitivní výsledek prvního střetnutí tak padne až od zeleného stolu tento čtvrtek před velikonočním pokračováním čtvrtfinále v Karviné. „Obrátili jsem se na právníky a jasně nám řekli, že neexistuje způsob, dodatečně něco se zápasem dělat. Byl odehrán, uzavřen, podepsán. Je to uzamčeno,“ pronesl kouč Karviné Jaroslav Hudeček.

Jiný pohled nabídl jeho zuberský protějšek Jiří Kekrt: „Nechci předjímat rozhodnutí svazu. Ale právní řád by se měl dodržovat se vším všudy. Hráči by měli střílet sedmimetrové hody, jak je napsáno.“

První série skončila nerozhodně, ve druhé házel za Karvinou první dvě sedmičky, včetně té „vítězné“, stejný hráč (Ivkovič), což regule nedovolují. „Nemůžu tomu rozumět ani pochopit to. Svazová legislativa je tak nečitelná, že si tam může každý hledat, co chce,“ rozporuje Hudeček házenkářské paragrafy. „A jestli někdo pochybil, tak rozhodčí a delegát.“

Fatální neznalost pravidel jde na vrub dvojice sudích Lukáš Frieser, Dalibor Pavlát. Jako dozor utkání selhal Vangelis Simu. S aktéry sobotního duelu se měli opět sejít na palubovce v neděli před obědem. Do haly mířily s předstihem špalíry házenkářských příznivců zvědavých na sedmimetrové repete, jenže zbytečně.

„Šli jsme se rozcvičit s tím, že budou opakované sedmičky. Pak za námi přišli, že Karviná na to nepřistoupí,“ líčil zuberský křídelník Jakub Douda. Domácí se tak museli nažhavit podruhé v krátké době, což se jim vůbec nepodařilo a nedělní duel po chabém výkonu odevzdali 25:30. „Play-off je hlavně o bojovnosti a nasazení. V tom jsme zklamali,“ věděl Douda.

A také ve finiši sobotního zápasu. Zubří v něm mělo minutu před koncem za stavu 27:25 míč ve své moci, jenže o výhodné postavení přišlo. Nebýt jeho kolapsu, mluvilo by se teď o házené a ne o frašce, kterou odpovědné osoby pošpinily očekávanou sérii.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze