Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tlak na Fed Cupu je peklo, tady si to užívám, hlásí obhájkyně Plíšková

Karolína Plíšková | foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

26 2016
V nepříjemných podmínkách, kdy foukal vítr a teploměr sahal zhruba k sedmi stupňům, se na kurtu zbytečně nezdržovala. Tenistka Karolína Plíšková, obhájkyně vítězství na turnaji WTA v Praze, zvládla první kolo se Stefanií Vögeleovou za necelou hodinu 6:1, 6:3. „Zvládla jsem to dobře,“ pochválila se 18. hráčka žebříčku.

Jak hodnotíte první kolo?
Od prvního do posledního míčku to bylo dneska dobré. I když jsem pár gamů mohla zahrát ještě trošku líp, ale to už bych asi chtěla moc. Jsem spokojená. Je to letos mé první hladké vítězství. Podmínky nejsou pro moji hru ideální, ale na druhou stranu míče jsou dobré, kurty taky, musím se s tím poprat.

Loni jste navzdory chladu musela nastoupit v tílku, protože jste triko s dlouhým rukávem neměla. Letos už jste na to pamatovala?
Naštěstí. Navíc mám pořád problémy s ramenem, takže tílko by nebylo ideální.

Ve Stuttgartu jste hrála se zavázanou nohou, ta už je v pořádku?
Ano. Fed Cup byl náročný, pak následoval okamžitě přechod na antuku. A hned jsem si s Luckou Šafářovou dala dvě a půl hodiny, což mě trošku dodělalo. Ale už jsem v pořádku, nic nebolí.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

S antukou jste se skamarádila rychle?
Docela mi pomohlo, že se hrálo ve Stuttgartu v hale, antuka byla rychlejší. Nebyl to klasický antukový turnaj. Odehrála jsem na tom tři dobré zápasy, teď mám čtvrtý. Každý zápas na antuce je dobrý. A ty vyhrané jsou nejlepší.

Obhajujete titul, jste tváří turnaje, máte tu spoustu známých... Cítíte tlak?
Musím říct, že jsem vůbec nebyla nervózní. Tlak necítím. Sice obhajuju, ale letos obhajuju každý týden něco, takže už si to nepřipouštím. Spíš si užívám, že jsem týden doma, mám tu hodně známých. Kamarádi, kteří mě celý rok nevidí, se přijdou podívat. Asi už jsem vyléčená z Fed Cupů, kde je to vždycky peklo. Dneska to bylo v klidu.

Jak letí míč v zimě?
Když jsem se vrátila ze Stuttgartu, bylo to hodně znát. Ale dneska mi to už tak nepřišlo. Musí se do toho víc chodit nohama i rukou. Míče jsou docela rychlé, kurty úplně ne, celkově je to ještě docela dobré. Mohlo by to být o hodně horší.Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze