Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ocenění pro fedcupové hrdinky: Plíšková a Strýcová jsou hvězdami Sparty

Barbora Strýcová (druhá zleva) na slavnostním večeru tenisové Sparty | foto: Pavel Lebeda, TK Sparta Praha

9 2015
Před necelým měsícem rozhodly o českém triumfu v rozhodujícím zápase Fed Cupu, nyní i za to tenistky Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou ocenil jejich klub, TK Sparta Praha. Stalo se tak v rámci úterního slavnostního večera, který se ve velké klubové hale konal již posedmé a na programu měl i rozdání cen pro další hráče i týmy.

„Když jsem na Spartu přicházela jako 70. hráčka žebříčku a někdo by mi řekl, že budu před Vánocemi 2015 vyhlašována hvězdou klubu za to, že jsem se probila do světové desítky a vyhrála Fed Cup, smála bych se mu hodně dlouho,“ vzkázala z Filipín z asijské ligy na sparťanskou slavnost Karolína Plíšková.

TK Sparta Praha

Tenisový klub, který má více než 500 členů, od předškoláků hrajících baby tenis, až po nejstarší aktivní kráče, kterým je více než 80 let. Největšími hvězdami klubu jsou vedle Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové také Radek Štěpánek či Lukáš Rosol.

Ačkoliv se Strýcovou do té doby čtyřhru nikdy nehrála, právě ony se nakonec staly fedcupovými hrdinkami - a posléze i hvězdami Sparty.

„Ocenění mě velmi těší, je prima stát na pódiu, kde je vystaven i náš Fed Cup. Líbí se mi ta tradice, kdy se potkají na konci sezony všichni žáci a junioři. Osobně jsem měla větší radost z předávání cen, které jsem během večera předávala dětem, než ze svého individuálního ocenění na úvod,“ svěřila se během slavnostního večera Strýcová.

A že bylo na tenisové Spartě co slavit: klub zažil vůbec nejúspěšnější sezonu v historii, jeho hráči dosáhli v soutěžích družstev na mistrovství republiky na pět finále a vybojovali dva tituly.

Individuální klubové ocenění získali v úterý mistři republiky ve svých kategoriích Matěj Vocel, Karolína Nováčková, Laura Benešová, Lucie Kaňková, Daniel Siniakov a mistři Evropy Andrew Paulson a Patrik Rikl.

Naděje Paulson: Budeme se snažit, aby tu byl zase i Davis Cup

Jedním z oceněných byl i čtrnáctiletý Andrew Paulson, mistr Evropy ve čtyřhře a nejlepší starší žák v republice: „Bylo to moc pěkné, vážím si toho, že klub takhle slavnostně ocenil naše výsledky. Je pro mě motivací potkat se se svým vzorem Lukášem Rosolem, líbil se mi i Fed Cup, který jsme na vlastní oči viděl poprvé. S klukama jsme si řekli, že se budeme snažit, aby tu byl zas jednou vystaven i Davis Cup.“

„Zisk titulu mistra Evropy šestnáctiletého Patrika Rikla, který je ve své věkové kategorii pochopitelně i nejlepším Čechem, je příslibem pro naši mužskou reprezentaci, do které by se měl brzy zařadit, jako to před dvanácti roky dokázal Tomáš Berdych,“ uvedla Petra Černošková, předsedkyně představenstva TK Sparta Praha.

Právě možnost setkání s hvězdami současnosti je pro nadějné tenisty na slavnostním večeru pokaždé lákavá.

Jak popsal majitel klubu Miroslav Černošek: „Spojení budoucích vítězů, aktivních hvězd a tenisových legend je úspěšná tradice, kterou jsme v Praze na Spartě zavedli podle prostějovského vzoru. A tak zatímco v Prostějově děti získávají poháry a čerpají motivaci od Tomáše Berdycha a Petry Kvitové, v Praze mají možnost setkat se s Janem Kodešem či Hanou Mandlíkovou a Helenou Sukovou, které ceny předávaly v minulých letech.“

A mohou doufat, že jednoho dne dosáhnou podobných úspěchů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze