Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karolína Plíšková a Wimbledon: Nemusím bílé šaty ani jahody

Karolína Plíšková ve finále turnaje v Eastbourne. | foto: Reuters

4 2017
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Není diplomatka, jež obezřetně balí názory do líbivých slovíček. V tenistce Karolíně Plíškové zatím nevzplála láska k londýnské galashow, což neskrývá.

Jak vnímáte Wimbledon?
Tradicí je jiný než ostatní turnaje. Ale mezi nejoblíbenější ho nepočítám. Můžou za to samozřejmě výsledky. Zatím jsem se tu necítila nejlíp a nepřešla přes druhé kolo.

ON-LINE

Kar. Plíšková vs. Rodinová

V jaké náladě jste dorazila?
V dobré. Hrála jsem kvalitní zápasy v Eastbourne a získala titul, se kterým jsem při prvním startu na trávě nepočítala. Začínám až v úterý, zbyly mi dva a půl dne na přípravu.

Jaký tu máte cíl?
Postup do druhého týdne by byl fajn. Wimbledon je poslední grandslam, kde se mi nepovedlo prorazit. Nečekám od sebe super tenis od prvního utkání, asi budu mít nervy, ale když se přes ně dostanu, mohla bych jít daleko.

Co vy a zdejší tradice?
Volná neděle se mi nelíbí. Radši pořád hraju. Bílé oblečení? Vím, že sem patří. Jednou za rok ho snesu, i když sama od sebe bych se jen do bílé neoblékla. Ani jahody se smetanou nevyhledávám. Budu si tu muset něco najít!

Jak se sžíváte s trávou?
Jak se celkově zlepšuju, víc si na ní věřím. Jsem třeba silnější na nohou, takže můžu jít víc do kolen, což je při nízkém odskoku míčů potřeba. Projevuje se to na výsledcích na menších akcích, akorát bych to potřebovala potvrdit tady.

Považujete místní centrkurt za nejhezčí tenisový stadion?
Já na něm ještě nehrála, jen jsem se na něm byla podívat. Pro mě jsou všechny centry hezké, na každém turnaji bych se na něj chtěla dostat.

Karolína Plíšková v duelu s Alison Riskeovou.
Karolína Plíšková dobíhá míček ve finále turnaje v Eastbourne.

Jaké jste zvolila bydlení?
Hodně hráčů si tu pronajímá domky. Letos máme jeden fakt pěkný, zato loni to byla hrůza. Podle fotek vypadal dobře, ale ve skutečnosti snad neměl okna, byl depresivní. Navíc jsem brzo vypadla. Všechno bylo špatně. Doufám, že tentokrát tady zůstanu aspoň pár dní. Že si to trochu užiju.

Máte v Londýně oblíbené místo?
Centru se budu snažit vyhýbat. Není to v něm úplně bezpečné. Ale i kdyby se nedělo, co se děje (teroristické útoky), tak mě tohle město nějak neuchvátilo. Anglii celkově moc nemusím, takže budu čas trávit na tenise a v domku.

S Petrou Kvitovou náležíte mezi kandidátky na titul. Jaká je pro vás rivalka?
Získala teď titul v Birminghamu, dvakrát vyhrála Wimbledon, takže bude pro spoustu holek hodně nebezpečná. Na trávě patří mezi nejlepší hráčky, coby levačka je pro všechny pravačky nepříjemná. Po zranění ale nemá za sebou tolik zápasů. Dvakrát mě těsně porazila, naposledy v lednu 2015 v Sydney. Od té doby se toho hodně změnilo.

Fotogalerie

Trénuje vás David Kotyza, k Petře odešel Jiří Vaněk. Co pro vás znamená, že jste si vlastně prohodily kouče?
Po Petřině zranění se naše týmy půl roku nepotkaly. Docela se mi hodilo, že jsem tak dlouho neviděla Jirku. Mezitím si všechno sedlo, s Davidem nám všechno klape, už nemám problém.

Po Wimbledonu se můžete stát číslem jedna na žebříčku. Jak velký úspěch by to byl?
Teď se hraje o jedničku skoro na každém turnaji. Kerberová obhajuje dost bodů, není ve formě. Je otázkou času, kdy půjde dolů. A taky je otázka, kdo tam bude místo ní. Halepová měla šanci v Paříži, nezvládla to. S tím vědomím se hraje hůř. Já si na Roland Garros říkala, že na antuce nemůžu jít do finále. I proto jsem se možná dostala tak daleko. Pak mi bohužel chyběl set. Bylo by fajn, kdybych to zmákla tady.

Autor:


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
PERSONÁLNÍ KONZULTANT/KA, Ostrava

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze