Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohru i obrečely, teď už však žene kapitánka basketbalistky na Kanadu

Česká mládežnická reprezentantka Karolína Malečková | foto: FIBA / Václav Mudra

1 2014
Pro český národní tým na basketbalovém mistrovství světa do 17 let je jeho kapitánka Karolína Malečková opravdu ústřední postavou jak na hřišti, tak i mimo něj. V dosavadních zápasech nasbírala v průměru 4 body, ale především 7,5 doskoku a 6,5 asistence na zápas. Hlavně počet doskočených míčů je na 162 centimetrů vysokou hráčku parádní číslo.

Zápasy českého týmu na zimním stadionu v Klatovech doprovází úžasná atmosféra. Za dva hrací dny si cestu do ochozů na české zápasy našlo více jak 3 200 fanoušků. A nutno podotknout, že fanoušků, kteří v hale raději nechají hlasivky, jen aby podpořili domácí tým.

„Pro nás je to neskutečné. Ti diváci tady, to je něco úžasného. Všem se nám to moc líbí. Hlavně i když se prohrálo, tak celá hala vstala a tleskala nám. To bylo něco neuvěřitelného,“ váží si podpory kapitánka Karolína Malečková.

Češky jsou známé tím, že mají v týmu dobrou pohodu a skvělou partu. Kapitánka tak nemá moc práce s usměrňováním spoluhráček, přesto si po nedělním nešťastném závěru utkání vzala v šatně slovo.

„Pro nás to bylo těžké, prohrát v prodloužení. Všechny jsme byly na konci svých sil, byly tam i slzy. Nějak se to ale vyřešilo. Řekly jsme si, že se musíme podporovat, nedat hlavu dolů, jít dál a pokusit se porazit Kanadu a získat druhé místo ve skupině,“ popsala chvíle bezprostředně po posledním hvizdu v utkání s Maďarskem.

Teď už ale svěřenkyně Richarda Fouska myslí dál. Po dni volna je čekají na závěr skupiny Kanaďanky, které zatím mají po dvou utkáních stejnou bilanci jako domácí hráčky.

A Karolína Malečková nabízí na Severoameričanky recept: „Musíme hrát rychleji. Ony hrají takový pomalý basket. Asi mají radši, když se na ně netlačí a mohou se postupně dostat ke koši. Chceme je přehrát rychlými protiútoky a hlavně chytrou obranou.“

Turnaj už se dostává do fáze, kdy na řadu přichází sledování soupeřů z ostatních skupin pro vyřazovací boje. „Teď jsme koukaly, že když by se nám hodně dařilo, mohly bychom se díky druhému místu vyhnout Americe. Když bychom byly druhé ve skupině, šly bychom v osmifinále na Itálii. To by pro nás asi bylo dobré,“ ví rozehrávačka Lokomotivy Karlovy Vary jak důležité bude střetnutí, které začíná na klatovském zimním stadionu v 18 hodin.

Jelikož se blíží zápasy, ve kterých půjde o všechno, má kapitánka vzkaz od svého týmu všem fanouškům: „Všechny vás potřebujeme. Je to neskutečné, když přijdete v takovém počtu. My jsme za to hodně rády a vděčné. Každý váš potlesk je něco neuvěřitelného. Doufáme, že budete chodit dál, i kdyby se třeba zrovna nedařilo.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze