Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Wimbledon. To je pro šampionku Kubáňovou hlavní tenisová motivace

Karolína Kubáňová už v šestnácti letech vyhrála tenisové mistrovství republiky žen. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

25 2017
Je o několik let napřed. V patnácti se stala dorosteneckou mistryní republiky. A v šestnácti? To triumfovala mezi ženami. Karolína Kubáňová ze Slavie Orlová vyhrála srpnový šampionát v Ostravě. Ve finále porazila o tři roky starší Terezu Polanskou z Plzně 6:4, 7:6 (5).

V českém žebříčku dělily finalistky 204 míst, Kubáňová je na 258. příčce. „Nebyly tu sice nejlepší české hráčky, které jezdí po světových turnajích, ale i tak je to pro mě obrovský úspěch,“ prohlásila Kubáňová.

Co o jejím vítězství rozhodlo? „Polanská je zkušenější, starší, ale byla jsem asi trpělivější. Neměla jsem co ztratit. Finále jsem si užívala,“ řekla Karolína Kubáňová.

Polanská v semifinále vyřadila jinou orlovskou hráčku Nikolu Tomanovou. „Na Karolínu už ale nevěděla co hrát. Žádná z těch starších holek ji moc nezná. Karolína navíc umí přidat, ubrat, výborně střídá tempo hry. Je velice šikovná,“ uvedl Miloslav Toman ze Slavie Orlová.

Jen ho mrzelo, že finále nebylo čistě orlovské...

„To mě také. Těšila jsem se, že si o titul zahraji s Nikolou,“ usmála se Kubáňová.

„Ale i tak je to pro náš klub obrovský úspěch, mít dvě hráčky mezi čtyřmi nejlepšími. Jsme z toho nadšeni,“ podotkl Toman. „Něco takového jsme nečekali. Zvlášť u Karolíny, která je hodně mladá. To Nikola ambice měla.“

O Karolíně na šampionátu nikdo ani pořádně nevěděl. „Dohrála, sbalila se a hned jela domů do Prostřední Bečvy,“ usmál se ředitel šampionátu Martin Hynek.

Nad tím Karolína jen pokrčila rameny. Co by také v Ostravě dělala, když mohla být s rodinou.

Titul ještě nestihla oslavit. Hned po mistrovství vyrážela na turnaj dorostenek do Jablonce nad Nisou. A už v neděli ji čeká další v Kroměříži. „Pak si dám menší volno.“

Začátkem září by se měla objevit na gymnáziu v Rožnově pod Radhoštěm, které studuje.

Jak se vůbec dívka z Prostřední Bečvy dostala do orlovského klubu? „Jako malá jsem tam byla na nějakých turnajích, a tak mě oslovili, jestli bych za ně nechtěla hrát. Byla jsem ráda, protože jsem mohla nastupovat v extralize mladších žaček.“ Teď už lákají větší kluby. „Přerov,“ přiznala. „Příští rok tam budu hostovat v dorostenkách.“

Když má říct svou nejsilnější zbraň, tiše hlesne: „Nevím.“ Po chvíli však dodá: „Asi servis ven z kurtu.“

Jednou by si ráda zahrála Wimbledon. „Prosadit se v silné české konkurenci bude těžké, ale to, že máme tolik výborných holek, je pro mě motivace. A velká,“ řekla šestnáctiletá tenistka, jejímž vzorem je světová jednička Karolína Plíšková.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze