Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisová Sparta hlásí další posily. Do Stromovky míří sestry Plíškovy

SESTRY POD DOZOREM. Česká tenisová dvojčata Karolína a Kristýna Plíškovy a jejich manažerský dozor Miroslav Černošek (vlevo) a Vladimír Houdek. | foto: TK Sparta Praha/Pavel Lebeda

20 2013
Hvězdami nabitému klubu TK Plus Prostějov roste na české tenisové mapě silný partner: Sparta Praha. Elitní sestavu týmu ze Stromovky - Štěpánek, Rosol, Minář, Zakopalová, Záhlavová-Strýcová, Siniaková - totiž od podzimu doplní sestry Plíškovy, Karolína a Kristýna.

"S jejich zastupující agenturou jsme se domluvili, že Česká sportovní převezme starost o jejich marketing a na podzim v přestupním termínu se stanou hráčkami Sparty. Lístky už jsou podepsány," řekl Miroslav Černošek.

Zkušený tenisový manažer stojí za oběma největšími domácími kluby. K suverénnímu postavení prostějovského centra tvrdě pracuje na posílení pozice v metropoli. 

V posledních letech ho oslovilo několik českých tenistů se stejnou otázkou: Nemohli bychom u vás trénovat? ptali se Rosol nebo Minář. A pak i Plíškovy, které v posledních letech trénovala na Štvanici v 1. ČLTK Praha.  "Přišly samy, že by chtěly spolupracovat," vysvětluje Petra Langrová, ředitelka pražské Sparty.

Pod jejím vedením v areálu ve Stromovce "kopírují" prostějovský systém: mladí tenisté se v klubu učí od těch starších, zkušenějších. "Talenty potřebují mít vzory, jako měl třeba Berdych v Jiřím Novákovi," říká Černošek. V Praze podobně funguje třeba model zkušená Zakopalová - nadějná Siniaková.

Teď do sestavy přibydou i Karolína a Kristýna Plíškovy, které podepsaly smlouvu do roku 2018. Vysoká dvojčata s výborným podáním se už třetím rokem snaží o průnik mezi nejlepší. 

Loni se výrazněji prosadila Kristýna, letos je zatím úspěšnější Karolína, momentálně 71. hráčka světového žebříčku. "Jsou mladé, perspektivní," chválí je Langrová.

Jednadvacetileté tenistky od podzimu spolupracují s Bohdanem Ulihrachem, který zároveň působí na částečný úvazek coby trenér juniorů na Spartě. Kristýnu Plíškovou navíc vede Jiří Hřebec. "Trenérské varianty řeší jejich manažer Vladimír Houdek. Je jich víc. Může zůstat Hřebec, může je obě bude trénovat Ulihrach, může přijít někdo jiný," říká Černošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze