Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlsson rozpoznal v Portugalsku kus Švédska a zase jednou zahrál skvěle

Robert Karlsson, první kolo Portugal Masters 2010. | foto: AP

14 2010
Mezi trojicí lídrů Portugal Masters svítí po prvním kole jméno Robert Karlsson. Nejlepší golfista European Tour 2008 už zřejmě přestál kritické období a pokouší se o zisk druhého turnajového titulu v tomto roce. Spolu s ním se na první příčce seřadili jeho krajan Johan Edfors a Maarten Lafeber z Nizozemska.

Karlsson na tom v tomto roce není až tak špatně, což může někoho i překvapit. Ve finančním žebříčku Race To Dubai patří do třetí desítky a listopadové štědře dotované finále v arabské poušti ho zřejmě nemine. Jenže od hráče jeho formátu a jeho minulosti se jaksi čeká přece jen víc.

Alvaro Quiros, první kolo Portugal Masters 2010.V lednu vyhrál turnaj v Kataru a ještě pětkrát se podíval do top 20, z toho dvakrát na majorech - British Open a PGA Championship. Jen dvakrát se mu stalo, že neprošel cutem.

Přesto se po loňské pětiměsíční přestávce dostává do formy jen pozvolna.

Rozostřené vidění, způsobené stresem, už Karlssona netrápí. "Hřiště se podobá těm, na kterých jsme vyrostli. Žádný vysoký rough, ne zrovna rychlé greeny. Švédům to vyhovuje," pochvaloval si prostředí jednačtyřicetiletý Seveřan.

Na hřišti Oceanico Victoria, situovaném dva kilometry od jihoportugalského pobřeží, se vyšvihl k výkonu 64 ran, tedy osm pod par. Zahrál tento počet birdie, stejně jako Edfords.

"Jestli se utiší vítr, může tady někdo zahrát 59 ran," řekl hráč, jenž je rovněž na dobré cestě udržet se mezi šedesátkou mužů pro Dubai World Championship.

Největší podíl z dotace tři miliony eur by naopak výrazně popostrčil blíž k této elitní společnosti Lafebera. Začal z desátého odpaliště a začal skvěle - úvodní tři jamky zahrál na birdie. Pak začal trochu kazit a double bogey na závěr první poloviny kola ho vybičovalo. Ve druhé devítce jamek si připsal šestici birdie.

O průběžné čtvrté místo se ve Vilamouře dělí další Seveřané. Prvním je Fin Mikko Ilonen a švédský atak potvrdil ještě Alexander Norén. Oba zahráli jen o ránu hůř než trio konkurentů. S případným postupem do Dubaje je na tom Švéd podobně jako Nizozemec, Fin je na hraně.

Maarten Lafeber, první kolo Portugal Masters 2010.

Maarten Lafeber, první kolo Portugal Masters 2010.

Ne zcela podle svých představ začal po týdenní přestávce jeden ze čtyř rydercupových vítězů na startu Miguel Ángel Jiménez. Dvě rány pod par, to by mohla být v pátek večer třeba i hranice cutu.

Spolu se Španělem hrají Portugal Masters nedávní reprezentanti Evropy Ross Fisher z Anglie, jenž je s bilancí -4 na děleném třiadvacátém místě, a italští bratři Molinariové.

Lépe je na tom zatím Edoardo. Skóre -4 jej řadí na roveň Fisherovi, zatímco Francesco zahrál ve čtvrtek +2 a klesl do druhé stovky leaderboardu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze