Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na generálku karlovarských basketbalistek dorazí německý Chemnitz

Karlovarská basketbalistka Dominika Pohunková útočí na koš Halle. | foto: Martin Stolař, MAFRA

13 2017
Třetí místo v prvním ročníku Mezinárodního lázeňského basketbalového turnaje žen obsadily hráčky pořádajícího klubu BA Karlovy Vary. Pod novým koučem Tomášem Pavelkou odehrály o víkendu velmi dobré zápasy.

„Mým snem je dosáhnout cíle, který jsme si dali, a to je postup do play off. Podle toho, jak jsem holky poznal, myslím, že není nedosažitelný,“ pochvaloval si také karlovarský kouč po turnaji.

Pět dní před začátkem soutěže už bude s basketbalistkami pilovat taktiku, na řadu přijde skauting, videa... a samozřejmě - střelba. „Hráčky musí obden nastřílet čtyři sta střel a to se už projevilo v dobrém, mají to v ruce. Teď trochu ubereme z fyzické přípravy, posilovny a budeme se věnovat herním činnostem,“ plánuje karlovarský trenér.

Pro blížící se premiéru se mu už také pomalu krystalizuje sestava. „Dáváme to pořád dohromady, ale v hlavě už začínám mít jasno: kdo dostane více minut, kdo bude hrát ze druhé vlny... Konkrétní ale zatím nebudu,“ odmítá Pavelka zatím víc prozradit.

Vyčíst se dá leccos však ze zápasů odehraných v přípravě. Ten vůbec první v německém Chemnitz sice karlovarské basketbalistky prohrály, ale kouč Pavelka byl s výkonem svého týmu podle svých slov velmi spokojený. „Na to, že to byl první zápas a konfrontovali jsme se s cizím soupeřem, mě holky překvapily,“ chválil hráčky.

Vyčítat svému týmu nemohl ani poslední porážku o třiadvacet bodů těsně před turnajem od brněnských Žabin. „Následně hrály Žabiny v Hradci a vyhrály také o dvacet,“ připomíná Pavelka. „Proti nám hrály jednoduchý basketbal. Myslím, že letos budou silným soupeřem pro všechny.“

Ve středu můžete karlovarské basketbalistky vidět v generálce na nejvyšší soutěž, v Hale míčových sportů si od 17.30 hodin zahrají proti německému Chemnitz.

Turnaj očima kouče Pavelky

Karlovarský trenér Tomáš Pavelka.

Největším herním testem v průběhu letní přípravy byl pro karlovarské basketbalistky víkendový Mezinárodní lázeňský basketbalový turnaj žen. Jak úspěšně si hráčky pořádajícího týmu v jednotlivých zápasech vedly podle kouče Tomáše Pavelky?

Sparta – Karlovy Vary 50:58
„Výsledek je dán tím, že tyto dva týmy se znají a vzájemně si hráčky půjčují. Jsem si jist, že motivace není taková, jako když se nastoupí proti cizímu soupeři, natož zahraničnímu.“

Karlovy Vary – Nymburk 82:85
„To mě překvapilo, holky opravdu hrály to, co měly, byla to dobrá konfrontace a výsledek je dobrý, jsem spokojený.“

Halle Lions – Karlovy Vary 77:84
„Soupeř se vyrovná středu tabulky naší ligy, výborná konfrontace. Dobře zvolený soupeř na turnaj. Zápas byl vyrovnaný a lámal se až v samotném závěru. Vyplývalo to z nezkušenosti a nevyhranosti některých našich hráček. Právě proto jsou takové turnaje, tým se utváří, v podstatě je úplně nový a povinnosti, které měly hráčky, co odešly, se přenáší na nové, sehrávají se, získávají zkušenosti. Myslím, že to zvládly na výbornou až na nějaké chyby v koncovkách, což se projevilo v tomto zápase, ale naštěstí pro psychiku družstva jsme vyhráli, tudíž je to v pořádku.“

Umea – Karlovy Vary 83:74
„Vyrovnané utkání, do trháku se švédský účastník Eurocupu dostal až v poslední čtvrtině. Dokud jsme měli sílu, bylo vidět naše větší herní zatížení. Proti takovému soupeři dát 74 bodů je slušné.“Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze