Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladý tým karlovarských basketbalistek nadchl, ale na Nymburk to není

Linda Sehnalová z Karlových Varů u míče, brání ji Veronika Bortelová z Nymburku. | foto: Martin Stolař, MAFRA

21 2015
Nová hala, nový tým, nová trenérka, nový herní projev a také nový počet diváků. Do haly míčových sportů přišlo na Bonver Ženskou basketbalovou ligu dvě a půl stovky diváků, viděli prohru BA Karlovy Vary s Nymburkem 49:70, ti informovaní však zklamaní rozhodně nebyli.

„Byla jsem překvapená, celkem hodně lidí. Byla jsem nervozní. Hlavně pro nás mladší, co nemáme tolik zkušeností, byla premiéra dost tvrdá a těžká zkouška,“ uvedla po zápase Linda Sehnalová, s jedenácti body nejlepší střelkyně domácích.

Základní sestava BA Karlovy Vary Andělová, Moučková, Kušlitová, Reisingerová, Zuzáková (střídaly Sehnalová, Malečková, Šmídková, Tvrdíková, Řeháčková) držela s favorizovaným Nymburkem krok celý první poločas. Byla i ve vedení, ve 13. minutě dokonce 21:13.

„Řekli jsme si, že každý tým s nímž budeme hrát, nic nedostane zadarmo. Holky dělají, co mají, bojují, a to je prvořadé. Každý tým nám dá tolik bodů, kolik mu dovolíme. V první půli se nám to dařilo. Potom když se vyfaulovala Julie Reisingerová, měli jsme výškový handicap, což bylo vidět,“ řekla trenérka Marcela Krämer.

Fotogalerie

„Aspoň vidíme, že se dá hrát s každým,“ přidává hráčka Linda Sehnalová.

Jenomže po změně stran se karta začala rapidně obracet a přibývaly fauly, skoro jen na domácí straně. „Více nás přitlačili, na začátku něco nepadlo a potom už se to vezlo. Rozhodčí nám taky nepomohli, spíš naopak, klíčové hráčky měly čtyři fauly,“ viděla Sehnalová.

Stejně jako diváci a hlavně trenérka Krämer. „Budeme muset počkat až se rozhodčí přizpůsobí, že máme mladý agresivní tým a že hrajeme tvrdě, což já chci. Hlavní příčinou byla nízká rotace, protože holky měly po čtyřech faulech. Kvůli tomu docházely síly,“ míní.

Nejlepší střelkyní Varů byla Linda Sehnalová. „Na začátku mi to párkrát spadlo, tak snad to bude padat dál,“ doufá. Premiéra nového týmu velmi dobrá, jestli to tak půjde dál body přijdou.Najdete na iDNES.czmobilní verze