Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tak odevzdaný výkon nechápu, zlobila se karlovarská trenérka po Hradci

Linda Sehnalová přihrává Julii Reisingerové. | foto: Martin Stolař, MAFRA

10 2015
Basketbalové vicemistryně z Hradce Králové zvítězily v Karlových Varech 67:54. Žádné překvapení. Že si poradí s týmem, jehož věkový průměr nepřesahuje 20 let, s tím se dalo počítat.

Trenérka poraženého celku Marcela Krämerová by ovšem zvlášť v utkání hraném na domácí palubovce očekávala od svého týmu daleko větší nasazení.

„V předchozích zápasech bylo úplně někde jinde. Každá holka, která vylezla na hřiště, chtěla hrát. Proti Hradci Králové mi to ale přišlo takové odevzdané, nechápu, co se stalo,“ kroutila Krämerová hlavou nad výkonem svého týmu v posledním kole Ženské basketbalové ligy.

Nespokojená byla přitom s přístupem téměř všech svých hráček. „Tím, že přístup k zápasu nebyl takový, jak si představuji, tak jsme dělali úplně zbytečné ztráty. Z toho pak pramení nekoncentrace na zápas, zbytečné ztráty míče či nedotažené zakončení střelby. Několikrát nám také soupeř doskočil během našeho útoku. To všechno jsou úplně zbytečné chyby,“ zlobí se trenérka Karlových Varů.

Plán stanovený před utkáním byl přitom úplně jiný. „Chtěli jsme hrát bez bázně a hany,“ přidává se manažer karlovarského klubu Roman Maleček. Alespoň na počátku utkání to na podobnou hru od domácího týmu ještě vypadalo, ve čtvrté minutě utkání svítil na výsledkové tabuli vyrovnaný stav 11:10, pak se ale nervozita z utkání proti favorizovaným Východočeškám začala na domácích basketbalistkách projevovat.

„V prvních dvou čtvrtinách jsme hráli bojácně, zbytečně ztráceli míče a soupeř nás pak trestal jednoduchými koši,“ říká Maleček.

V polovině utkání už Hradec Králové vedl v Karlových Varech 39:24. Situace na palubovce se změnila až po přestávce. Domácí tým přidal na obrátkách a dvakrát se dokonce dostal soupeři na dostřel sedmi až devíti bodů, blíž k sobě však už zkušený tým okolo trenérky Ptáčkové karlovarské basketbalistky nepustil a nakonec si došel pro vítězství o 13 bodů. „Nic naplat, musíme se ještě hodně učit,“ přiznává Maleček.

„Hradec Králové u nás hrál přesně to, co potřeboval, my jsme je do ničeho netlačili a trenérka Ptáčková mohla nechat odpočívat i zbytek týmu. Mě hlavně mrzí přístup našich holek,“ dodává trenérka Krämerová. „Ale nesmíme a ani nemůžeme věšet hlavu, už v neděli nás čeká další soupeř a na palubovce Slovanky se určitě pokusíme znovu poprat o dva body,“ vyhlíží už manažer karlovarského klubu další zápas.

Od samého začátku sezony se totiž Bonver ŽBL rozjela nezvyklým tempem a právě střídání zápasů v rytmu středa, sobota, středa nově poskládanému týmu z nepříliš zkušených hráček nesvědčí.

„Nedá se pořádně trénovat a hráčky se přitom potřebují ještě hodně věcí učit,“ říká trenérka Karlových Varů. Sama se už také těší, až se tempo nejvyšší soutěže zklidní. „Celý týden se budeme moci věnovat individuálním herním činnostem a věcem, co potřebujeme,“ říká.Najdete na iDNES.czmobilní verze