Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Myslím, že jsme na dobré cestě, věří karlovarský Pfeffer

Daniel Pfeffer v červeném dresu pro libero Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

7 2015
Po středečním pohárovém zápase v rumunském Galati naskočili hned volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko do tréninkového procesu, aby se důkladně připravili na další extraligové pokračování. Už dnes hrají v Brně, na půdě největšího dosavadního překvapení soutěže, o průběžné třetí místo tabulky.

„Už se to dalo tušit před sezonou podle nákupů, co udělali. Tipoval jsem, že asi budou černý kůň soutěže, že mohou překvapit. Koupili dobré hráče, jako výborného smečaře Hrazdíru, který hrál dlouho v Itálii, nebo mladšího Haníka, který je kvalitní nahrávač a má něco odehráno v reprezentaci. Bylo jasné, že tým bude zkušený a silný, ale na nás je držet roli favorita, přijet tam a jet si pro body. Chceme hrát o nejvyšší příčky, a tak musíme chtít všude vyhrát,“ říká karlovarské libero Daniel Pfeffer. Zastihli jsme jej akorát při krátké přestávce mezi tréninky. „Není čas na volno, když hrajeme poháry.“

A k tomu se přidává cestování. „S tím se musí počítat, je to náročnější. Teď v Rumunsku to byla těžká zkušenost, jeli jsme tři a půl hodiny autobusem z letiště do Galati po jejich komunikacích, to byl zážitek,“ ohlíží se za poslední „ztrátou“ času.

To je také důvodem ještě nedokonalé souhry týmu, občas skřípe nahrávka. Také Pfeffer se na tom nedobrovolně podílel. Před soutěží s týmem netrénoval, byl na reprezentačním soustředění a následně na své první velké akci, mistrovství Evropy. „No to budu vzpomínat vždy, jsem hrozně rád, že jsem dostal šanci tam být. Navíc se mi poštěstilo, že jsem poslední zápas s Německem mohl set a půl hrát. To byl pro mě neuvěřitelný zážitek. Nemusí se mi to už poštěstit, nesmírně si toho vážím a jsem za to rád,“ přiznává Daniel Pfeffer.

Do týmu naskočil pár dní před soutěží a sehrává se s novými spoluhráči skoro za pochodu, vždyť se obměnila většina kádru. „To je daň reprezentaci. Byl tam se mnou Pavel Bartoš, který do Varů přicházel jako nový hráč. Pár kluků z loňska zůstalo, s těmi jsem se znal, s trenérem, vedením, a tak pro mě nebylo tak těžké se začlenit,“ míní Pfeffer. Horší to ale je s předváděným výkonem, diváci si budou muset zvyknout, že ještě nebude ideální.

„Herní stránka chce čas. Prioritní je play-off, pořád se sehráváme a hledáme ideální sestavu. Myslím, že jsme na dobré cestě.“

Ve středečním úvodním utkání prvního kola vyzývacího poháru Vary prohrály v Rumunsku 1:3. „Začali jsme dobře, první set byl výborný, dělali jsme minimum chyb a dařilo se nám i na servisu. V dalších setech se to bohužel na naší straně vytratilo, již jsme netlačili tolik servisem, k tomu jsme přidali i nějaké chyby a tím jsme je de facto dostali do hry. Ve čtvrtém setu jsme hodně sahali po srovnání na 2:2, ale bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do zdárného konce,“ popisuje Pfeffer duel ve třistapadesátitisícovém městě.

„Prohráli jsme 1:3, ale pozitivní na tom je, že jsme si dokázali, že tento tým můžeme doma porazit za tři body a uhrát i rozhodující zlatý set. Věřím, že to dokážeme. Přijďte nás 16. prosince do karlovarské Haly míčových sportů podpořit.“

Do té doby ještě hrají v pondělí extraligu v Brně a v sobotu v Českých Budějovicích.Najdete na iDNES.czmobilní verze