Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský půlmaraton získal od IAAF stříbrnou známku

Trasa závodu Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. | foto: RunCzech

20 2014
Stříbrnou známkou Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) se může čerstvě pochlubit Karlovarský 1/2Maraton. Už po dvou ročnících se tak zařadil na seznam prestižních závodů ve světě.

„Asociace udělila Karlovým Varům stříbrnou známku už po druhém ročníku. Pro město je to velký úspěch. Jednak proto, že je to už po druhém ročníku, jednak to zviditelňuje jak akci samotnou, tak město jako celek, které se dostává do elitní společnosti silničních běhů,“ komentoval ocenění primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Karlovarský 1/2Maraton se poprvé běžel v roce 2013. Trasa závodu vede středem lázeňského města, čímž závod získává na atraktivitě. Kromě hlavního závodu zahrnuje i doprovodné akce pro veřejnost, rodinný běh, štafety, ale i koncerty a podobně. Běhu se účastní okolo třech tisícovek závodníků, včetně špičkových světových a českých atletů. Letošní vítěz mužského závodu Teshome Mekonen z Etiopie stanovil traťový rekord časem 1:01:21.

IAAF registruje celkem na dvacet tisíc mezinárodních silničních běžeckých závodů, z nich osmdesát mělo v tomto roce zlatou, stříbrnou či bronzovou známku. Dvě nejcennější mělo dvaašedesát běhů.

V České republice se se stříbrnou známkou konaly půlmaratony v Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem, nejvyšší známkou se pyšní trojice pražských závodů v maratonu, půlmaratonu a na deset kilometrů.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze