Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarsko doplňuje tým také z vlastních řad. Je to strategie, říká kouč

Radost volejbalistů Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

24 2017
Tomáš Petrák, to je nové jméno na extraligové soupisce Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko. Sedmnáctiletý přihrávající smečař se prosadil do elitního týmu z prvoligové juniorky. „Strategií klubu je postupně začleňovat vlastní odchovance do A-týmu,“ prozradil trenér extraligového mužstva Jiří Novák.

S prvním týmem VK ČEZ Karlovarsko se rodák z Ostrova nad Ohří seznámil už v uplynulé sezoně, kdy s ním absolvoval několik tréninků. Letos se Tomáš Petrák zapojí do práce s mužstvem hned první den přípravy.

„Už loni přišel první pokus, letos bychom chtěli mít jednoho juniora v A-týmu nastálo,“ pokračoval kouč Novák s výkladem filozofie klubu. „Samozřejmě víme, že musíme dávat bedlivý pozor na školní docházku. Podle školního plánu pak také přizpůsobíme jeho tréninkovou docházku v dalším období.“

Sportovní talent Tomáš Petrák začal s intenzivní volejbalovou přípravou teprve nedávno, v roce 2015. „Setkal jsem se s volejbalem při náboru do mládežnického týmu a začal trénovat pod vedením trenérů Milana Bicana a Miroslava Křížka,“ vyprávěl Petrák, který za své největší volejbalové úspěchy považuje starty v extralize kadetů a postupy s ostrovským gymnáziem na mistrovství republiky v plážovém volejbale. „Od A-týmu Karlovarska chci získat zkušenosti a hlavně se herně posunout dál,“ dodal k další sportovní výzvě.

Do A-týmu Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko posunuly Tomáše Petráka nejen volejbalové dovednosti, ale i jeho charakterové vlastnosti. „Pro mě je nejdůležitější ochota hráče na sobě pracovat, poctivá docházka a zodpovědnost jak v přístupu ke sportu, tak i v přístupu ke škole,“ shrnul trenér Novák. „A v tom cítím v Tomášovi kvality. Volejbalově to pro něho bude skok, ale pokud ho nehodíme do vody, plavat se nenaučí.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze