Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obrovský úspěch, volejbalové Karlovarsko je v semifinále extraligy

Filip Křesťan z ČZU Praha v souboji s karlovarským blokem. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

28 2015
Volejbalisté Karlovarska postoupili do semifinále extraligy, ve čtvrtek před frenetickou atmosférou téměř osmi stovek fanoušků počtvrté udolali ČZU Praha, tentokrát 3:1.

„Čekali jsme odpor, to se potvrdilo. ČZU hrálo absolutně bez zábran, speciálně doma, byla to pro nás těžká série,“ oddechl si karlovarský kouč Petr Brom. „Splnili jsme cíl, co jsme chtěli, a teď už můžeme hrát s otevřeným hledím, bez nervů a pevně doufám, že budeme Jihostroji důstojným soupeřem,“ hledí k semifinálové sérii, startující ve čtvrtek v Českých Budějovicích.

„Jsem rád, postoupil jsem do semifinále, to byl můj cíl, hrozně jsem to chtěl, a proto jsem šel. To, že to bylo na úkor mého bývalého klubu, neřeším, prostě se to tak vyvinulo,“ raduje se libero Daniel Pfeffer, do Varů přišel právě z ČZU. Stejně jako nahrávač Luboš Bartůněk. „Čekali jsme těžká utkání, sází na dobrý servis. Jestli si je teď vychutnám? Možná chvíli, ale všeho s mírou.“

Poslední utkání mohlo být kratší o jeden set, první dva Karlovarsko vyhrálo 25:21 a vedlo 24:21, koncovku nezvládlo a ČZU byla šťastnější 24:26.

„Příčina byla, že jsme to neodpřihrávali a vzápětí neodútočili z vysokových míčů,“ míní Luboš Bartůněk. „Po pravdě nevím, co se stalo. Celý set jsme jasně vedli. V koncovce nepozornost, polevení, nějaké drobné chyby,“ přidává Daniel Pfeffer.

Trenér Petr Brom hodil neúspěšnou koncovku rychle za hlavu a měl jiný problém. „Jediná moje obava byla, jak se s tím vypořádáme v dalším setu, ale zkoncentrovali jsme se.“

A to až tak, že čtvrtý set byl jasně v režii Karlovarska. Od stavu 13:7 a sporném esu to už ale neunesla nervová soustava hráčů z Prahy. Přišly dvě červené karty a za stavu 16:7, po dalším esu, třetí červená. K tomu za stavu 22:9 ještě jedna, navíc žlutá, a protože hosté už nemohli střídat, rozhodčí duel ukončili.

Trpké pro diváky, hráči také vyjeveně koukali nevědouce zda se už radovat, nebo ne, nicméně série skončila 4:1 na zápasy pro Karlovarsko. „Je to play-off, pochodují nervy,“ podotkl trenér Brom.

„Tento zápas jsme měli celou dobu ve svých rukou. Samozřejmě jeho konec nebyl podle mých představ, pořádně jsem nevěděl, co se na hřišti děje,“ uvedl prezident Karlovarska Jakub Novotný.

Kromě postupu měl libero Daniel Pfeffer ještě jeden důvod k radosti, dostihla je nominace do reprezentačního týmu. „Předně je to širší nominace, přesto mě to potěšilo. Je to ovšem ještě dlouhá cesta a musím na sobě hodně pracovat, mám co dohánět. Je to povzbuzení do budoucna, do další práce,“ říká karlovarský hráč.Najdete na iDNES.czmobilní verze