Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Karlovarska se vrací do pohárové Evropy

Donovan Džavoronok (vpravo) a Robert Szczerbaniuk (vlevo) z Karlovarska se soustředí na blok. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

7 2016
Volejbalisté Karlovarska se vrací do pohárové Evropy, hlásí se do Challenge Cupu. „Z výkonnostního hlediska byl start v pohárech přínosem,“ připomíná klubový manažer Jan Meruna loňská vystoupení VK ČEZ Karlovarsko na mezinárodní scéně proti italské Perugii a rumunskému Galati.

Volejbaloví fanoušci v Karlovarském kraji mají ještě v živé paměti medailisty z mistrovství světa či olympijských her, kteří se představili v Hale míčových sportů u KV Areny. Hvězdný tým Perugie dokázali volejbalisté Karlovarska potrápit, teď vyhlížejí dalšího soupeře v pohárové Evropě.

„Neváhali jsme, sportovní a marketingová stránka převládla nad tou ekonomickou,“ prohlásil Jan Meruna, manažer VK ČEZ Karlovarsko po podání přihlášky do evropského Challenge Cupu 2016/17.

Účast v mezinárodních pohárech je pro klub ekonomicky náročná, plusy ale přeci jen převažují. „Z výkonnostního hlediska byl start v pohárech přínosem, hráči měli konfrontaci nejen s extraligou, ale i s evropským volejbalem,“ pochvaluje si Meruna.

Pro vedení klubu je podle něj navíc důležité vidět organizaci utkání a marketingovou práci klubů. „Sami si uvědomujeme, že bez podpory města Karlovy Vary, Karlovarského kraje a společnosti Nemos by klub tyto poháry hrát nemohl,“ říká.

Volejbalisté Karlovarska se v uplynulé sezoně utkali dvakrát s Perugií a dvakrát s rumunským týmem Galati.

Volejbalová Evropa tak registruje další klub, který se v soutěžích objevuje opakovaně. Pro Českou republiku a především pro karlovarský region jde o vítanou reklamu. „Pro hráče i vedení týmu jsou to zkušenosti a pro Karlovarský kraj propagace na mezinárodním poli,“ potvrzuje Josef Novotný, čestný prezident klubu. „Bude to určitě pamlsek pro příznivce volejbalu. Nevíme, které týmy k nám přijedou, každopádně to bude zajímavá podívaná,“ míní.

Třetí nejhodnotnější klubová soutěž Challenge Cup neboli Vyzývací pohár začíná až na konci října. Jméno prvního soupeře se tým Karlovarska dozví po letních prázdninách. „Konkurence ve volejbalové Evropě je obrovská, úspěchem bude postup z každého kola,“ upozorňuje Josef Novotný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze