Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně doma, libuje si reprezentant Pfeffer po návratu do Karlovarska

Daniel Pfeffer v červeném dresu pro libero Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

8 2016
Do rozjeté přípravy naskočil sotva tři týdny před startem extraligy, a tak se s volejbalisty Karlovarska teprve sehrává. Do týmu ale přináší bohaté reprezentační zkušenosti. „Každý trénink pod vedením reprezentačního trenéra byl přínosem,“ říká libero Daniel Pfeffer.

Máte za sebou reprezentační kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Jak jste dva úspěšné turnaje prožíval?
Kvalifikaci jsem si užil parádně, i když jsem většinu času strávil na lavičce. Atmosféra, která v týmu byla, působila na nás všechny. Sešli jsme se super parta, která drží pohromadě a táhne za jeden provaz.

V čem vás reprezentační akce posouvají z hlediska výkonnosti?
Letošní sezona nároďáku nás určitě posunula dál ve výkonnosti hlavně díky trenérovi, kterým je Falasca. Systém hry, který nám vštípil, byl pro mnohé z nás nový, ale záhy se z toho stala naše hlavní zbraň. Každý trénink pod vedením tohoto trenéra byl pro každého z nás přínosem.

V závěrečném utkání jste se dostal do základní sestavy a řídil defenzívu. Cítil jste se jako jeden z lídrů týmu?
Už jsem se objevil na poslední dva sety v předposledním zápase s Rumunskem, takže jsem byl částečně rozkoukaný. A jestli jsem se cítil lídrem, se říct nedá, ale je pravda, že za organizaci přihrávky a částečně i obrany v poli jsem byl zodpovědný, takže jsem si to musel řídit.

Do jaké míry jste během kvalifikace sledoval přípravu a zápasy Karlovarska?
Byl jsem v kontaktu s hráči i s trenérem Novákem. Ještě k tomu jsem se potkával i s Jakubem Novotným, který působí i u národního mužstva, takže ten mi taky podával informace, jak příprava probíhá.

Na co jste se po návratu do klubu těšil nejvíc?
Asi na to, že budu konečně zase ve svém, že nebudu cestovat po hotelech neustále sbalený ve dvou kufrech. A že budu zase trávit čas se svojí snoubenkou, se kterou jsem se právě přes reprezentační sezonu nemohl vídat tak často, jak bych si přál.

Jak dlouho potrvá, než se vy reprezentanti stoprocentně zabydlíte v týmu?
Z mého pohledu to tak obtížné nebude, protože na postu libera je začlenění do týmu například při hře o dost jednodušší. Složitější je to pro nahrávače nebo smečaře, kteří se musejí vzájemně sehrát, sladit způsob nahrávky, výšku, rychlost.

V čem to má libero jednodušší?
Přeci jen libero musí přihrávat stále do stejného prostoru, ať už hraje s novým nebo stávajícím nahrávačem. Druhá věc je systém obrany, do kterého budu muset zapadnout. Ale právě tím, že jsem byl v kontaktu s trenérem Novákem, vím, že systém bude podobný tomu, jaký se praktikoval v národním týmu, takže ani z tohoto hlediska by to pro mě nemělo být tak složité.Najdete na iDNES.czmobilní verze