Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozsáhlá marodka. Basketbalistkám Varů zůstaly na Nymburk tři hráčky

KŘÍDLO. Matea Tavičová (vlevo) je jednou z trojice zdravých hráček karlovarské Lokomotivy. | foto: Martin Stolař, MAFRA

7 2014
Na výkop před sobotním obědem jsou zvyklí diváci navštěvující druholigové mače fotbalového Sokolova, pro karlovarské basketbalistky to však bude o nadcházejícím víkendu novinka. Ne, že by si to až tak přály a vlastně jich ani do utkání 4. kola nadstavbové skupiny A2 proti DSK Basketball nenastoupí tolik, aby si nezvyklému času začátku duelu stanoveného na jedenáctou hodinu stačily přivyknout.

Právě rozsáhlá marodka posledních dní donutila Lokomotivu sáhnout po změně do termínové listiny a prohodit obvyklý nedělní podvečer za sobotní jedenáctou hodinu.

"Na dopolední trénink ženského áčka dorazily pouze tři zdravé dospělé hráčky," počítal klubový manažer Roman Maleček v prostředku týdne a honem se domlouval s trenéry dorosteneckého týmu, koho že si to budou muset na tak klíčový duel pro další vývoj strkanic o play-off o víkendu vypůjčit.

"Tři hráčky berou antibiotika a jedna má natažený vaz, jejich účast je stále na vážkách."

Roman Maleček, manažer BK Lokomotiva

"Celý víkend hrajeme venku," dostalo se mu odpovědi. Za extraligovými zápasy cestují dorostenky na východ Čech - do Hradce Králové a Trutnova. Autobus se k hale v Jízdárenské ulici vrací až v neděli po osmnácté hodině a vyjíždí už v sobotu ve 13 hodin.

Pokud chce tedy karlovarské áčko doplnit kádr o své dorostenky, musí svůj zápas s DSK odehrát do té doby a rozhodně bude koho nahrazovat.

V týdnu trénovaly pouze Tavič, Blazejewski a Kušlitová, které patří v posledních kolech sice všechny mezi největší opory, jenže ta vůbec největší - kapitánka Kučerová je dlouhodobě zraněná. Připravena nastoupit do zápasu z podobného důvodu stále není ani další ze zkušených pivotmanek Magerčiaková a trenér Veselý pro nadcházející víkend teď nemůže počítat ani s Eisnerovou, Houdkovou, Sedláčkovou a Vrančič. "Tři hráčky berou antibiotika a jedna má natažený postranní vaz, jejich účast je stále na vážkách," míní Maleček.

Jen doplnit lavičku o několikero dorostenek a spoléhat na výkon nejlepší trojice z posledního vítězného duelu ve Strakonicích ovšem Lokomotivě nejspíš stačit nebude. Její nejbližší soupeř se sice v tabulce vystrkává z posledního místa se SŠMH Brno a na Karlovy Vary ztrácí po pětadvaceti odehraných kolech pět bodů, jenže sílí s každým dnem a v sestavě se může pochlubit reprezentační rozehrávačkou Bortelovou, Američankami Thompson a Sowinski nebo Salačovou, kterou na hostování do Nymburku kuriózně vyslaly právě Karlovy Vary, které mají teď samy fatální problémy se soupiskou.

Doma, dvojnásobná výhoda

Alespoň že hraje Lokomotiva v prostředí domácí haly v Tuhnicích, kde se může spolehnout na podporu svých fanoušků. "Doufáme, že si i přes netradiční čas na utkání naleznou cestu a pomohou našim hráčkám v boji o třetí vítězství za sebou a udržení naděje na play-off. Tentokrát je budeme opravdu hodně potřebovat," uvědomuje si klubový šéf Maleček. Také proto se ještě zkusí domluvit s Nymburkem a důležitý zápas odložit, než se hráčky Lokomotivy dají trochu do kupy.Najdete na iDNES.czmobilní verze