Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trať je hrbatá víc než loni, řekl po tréninku Hanika

Karel Hanika při tréninku na závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

15 2015
Z českého tria se právě jemu dávají největší šance na solidní výsledek. Karel Hanika byl ale v pátek v padoku Masarykova okruhu hodně rozmrzelý. Trable s nastavením podvozku jeho KTM ho v Brně při trénincích Moto3 nepustily na lepší než 14. místo. „Musíme na tom zapracovat, pak půjdou časy dolů,“ řekl 19letý Hanika.

Vypadáte rozladěně, překvapily vás problémy?
Máme data z loňska, ale motorka je úplně jiná. Snažili jsme se ji nastavit na styl trati. Je tady hodně brzdných bodů, hodně plynulých zatáček, ale letos jsou tady nerovnosti a na nich motorka prakticky vůbec nefunguje.

Bál jste se, že spadnete?
Měl jsem dva body, kdy jsem měl namále. Letos je trať hrbatá víc než vloni. Přejedete hrb a předek nebo zadek odejde, ani nevíte jak.

Fotogalerie

Nebylo to tím, že jste nejel v ideální stopě?
Je to možné. Jsou místa, kde si připadám, že jezdím každé kolo jinak. Brno má extrémně širokou trať, pro malou motorku existuje hodně stop. Najel jsem tady ale hodně kol, abych to tu znal. Je možné zapracovat na pár místech, kde bych měl změnit stopu nebo jet rychleji.

Povedlo se vám takové kolo zajet aspoň na konci tréninku?
Měl jsem tři rychlá konstantní kola, to je lepší. Ale jel jsem i dvě s kolegy z týmu a v některých zatáčkách jsem nebyl schopen jet s nimi, protože motorka nefungovala. Tyhle problémy k tréninkům někdy patří a už se to zlepšuje.

Neovlivňuje váš výkon i vedro?
S klidem vám můžu říct, že kdyby bylo chladněji jako ráno, jelo by se o půl vteřiny rychleji. Pociťují to motorka, jezdec, všichni.

Tady se brzdí, tady jsou hrby. Brněnská trať očima Karla Abrahama:

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze