Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motocyklista Abraham míří do Valencie. Ale finálový závod vynechá

Karel Abraham zdraví fanoušky při Velké ceně Brna. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

2 2015
Motocyklový jezdec Karel Abraham vynechá i závěrečný závod mistrovství světa ve Valencii o nadcházejícím víkendu. Jediný Čech v královské kategorii MotoGP nestartoval ze zdravotních důvodů už v předešlých třech Velkých cenách. „Do Valencie pojedu, ale v závodě startovat nebudu,“ řekl Abraham.

Pětadvacetiletý brněnský jezdec má problémy od červnového závodu v Barceloně, kde při tréninku spadl a následně se musel se podrobit operaci palce na levé noze, který si při nehodě vykloubil.

Vynechal pak ještě tři starty a na rošt se vrátil až v srpnu při domácí Grand Prix v Brně. Absolvoval i další tři závody, ale poté opět na startu chyběl. Nyní definitivně zrušil aktivní účast ve Španělsku, kde šampionát vyvrcholí.

„Můj zdravotní stav už je výrazně lepší, už je to blízko ke ideálnímu stavu. Doktoři mi ale přesto nedoporučili, abych jel. Mohlo by se stát, že by se vše opět zhoršilo, a musel bych pak celou zimu rehabilitovat,“ vysvětlil Abraham, který tak zakončí letošní sezonu bez zisku bodu. Jeho nejlepším výsledkem je 17. místo z Itálie.

Fakt, že vypustí poslední závod, jej prý už ani tolik nemrzí. „Spíše mě mrzí to, že celá sezona byla na prd. Nejel jsem polovinu závodů...,“ podotkl brněnský rodák.

Do Valencie odcestuje i proto, že tam bude řešit další budoucnost. Ve hře je pokračování v MotoGP, nebo přechod do mistrovství světa superbiků. Možnost, že by dělal testovacího jezdce výrobce KTM, už padla.

„Dá se říct, že na stole jsou dvě varianty, a bude záležet na podmínkách. Zajímavé jsou obě,“ dodal Abraham. Pravděpodobnější však je, že po pěti letech opustí kategorii MotoGP a zamíří do konkurenčního seriálu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze