Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zase nula. Abraham nebodoval osmkrát v řadě. Vztek, řekl jeho inženýr

Karel Abraham (vpravo) během tréninku na Velkou cenu Argentiny. Za ním jedou Alex De Angelis (vlevo) a Marc Marquez. | foto: AP

20 2015
Zase nic. Zase jen nula. A zase jen zdrcené pozávodní prohlášení, ve kterém jezdcův šéfinženýr Marco Grana mimo jiné řekl: „Cítíme vztek a velkou frustraci.“ Motocyklista Karel Abraham nebodoval v MotoGP ani ve třetím letošním závodě a na body čeká už od loňského 14. září, tedy víc než sedm měsíců a přesně osm závodů za sebou. To už je krize!

Před těmi sedmi měsíci po Velké ceně San Marina mluvil o tom, že možná zažil nejlepší závod v MotoGP. Však také poprvé v historii směl zaparkovat motorku pod pódiem vedle třech nejlepších, protože vyhrál třídu Open pro netovární stroje.

Od té doby ale nic! A nic na tom nezměnila ani nedělní Velká cena Argentiny, kterou dokončil na 21. místě, daleko za bodovanou patnáctkou. „Už nevím, co bych měl říkat. Třetí letošní závod po sobě jsme bez bodu a bohužel jsem to ani jednou nemohl ovlivnit. Ani dnes motocykl nefungoval, výrazně jsem ztrácel při výjezdu ze zatáček.“

Jezdil tak vzadu, že v závodě, ve kterém uchvátil famózní stíhací jízdou Valentino Rossi, ho ani jednou nezabraly televizní kamery.

A i Abrahamův šéfinženýr Marco Grana v cíli soptil, zvlášť když se Abrahamovi vydařil nedělní dopolední trénink, ve kterém skončil 14., ne zase tak daleko od nejlepších.

„Proto jsme očekávali výborný závod. Byli jsme blízko výborným jezdcům a mohli jsme s nimi bojovat. Po startu se opět objevily technické problémy, kvůli kterým jsme nemohli jet rychle a ztráceli jsme sekundy v každém kole. Cítíme vztek a velkou frustraci,“ uvedl Grana.

Šampionát pokračuje za dva týdny v Jerezu. Dočká se Abraham bodů? A nebo přijde nulový závod č. 9?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze