Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karatisté jedou na MS pro medaile

9 2000
P r a h a - Čeští karatisté odjedou na mistrovství světa, které se uskuteční v německém Mnichově od 12. do 15. října, s medailovými ambicemi. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Jiřího Hrabala by se měli výrazně prosadit především letošní akademický mistr světa Jan Tuček, druhý z Austria Open Jiří Junek a stříbrná ze světového šampionátu v Brazílii Petra Piskáčová. "Tuček s Junkem potvrdili skvělou formu na nedávném mezinárodním turnaji v Rakousku, kde Tuček vyhrál a Junek skončil druhý.

Piskáčová se prezentovala kvalitní výkonností koncem září v Chorvatsku, kde obsadila druhou pozici. Výkony svých svěřenců na těchto turnajích hodnotím velmi pozitivně, a věřím, že všichni tři mohou zasáhnout do bojů o mistrovský titul," poznamenal kouč reprezentace na dnešní tiskové besedě v Havířově.

Česká reprezentace absolvovala před úterním odjezdem do dějiště šampionátu krátké víkendové soustředění v Jablonci. "Máme kvalitní tým, který má na umístění do šestého místa. V případě solidního losu však může získat i medaili. Velkým oslabením je však neúčast Maria Bortoliho, který si naštípl loketní kost na turnaji v Chorvatsku," postěžoval si Hrabal. Za jednoznačné favority mistrovství označil český trenér Francouze.

České ženy budou startovat na mistrovství družstev poprvé, takže nelze reálně posoudit jejich ambice. "Piskáčová s Rakosovou jsou však zkušené karatistky a Peceková je velmi talentovaná, takže by mohly příjemně překvapit," podotkl kouč reprezentace.

Nominace ČR:
Muži:
Kumite: kategorie do 60 kg: Michal Chmelař (Hradec Králové), do 65 kg: Aleš Brůna (Louny), do 70 kg: Jiří Junek (Havířov), do 75 kg: Michal Ohnoutek (Ostrava), do 80 kg: Milan Vašíček, nad 80 kg: Jan Tuček, bez rozdílu vah: Josef Bělica (všichni Havířov) a Richard Pail (Havířov - jen družstva).
Kata: Michal Hrubý (Bruntál).

Ženy:
Do 53 kg: Petra Peceková (České Budějovice), do 60 kg a bez rozdílu vah: Petra Piskáčová (Liberec), nad 60 kg: Jana Rakosová (Havířov).
Kata: Petra Nová (Plzeň).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze