Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karabec si svátečního volna moc neužije

27 2004
Schio, Zlín - S podobně nabitým programem, na který naříkají čeští hokejisté, se na konci roku musí vypořádat také volejbalista Petr Karabec, jenž působí v týmu Samia Schio v italské sérii A2. Zlínský odchovanec ještě 23. prosince večer odehrál vítězný zápas s Bolzanem. Po dvou dnech volna včera odcestoval na turnaj do lotyšské Rigy, ovšem konec roku přece jen stráví v Itálii.

"Pojedeme za přáteli do Agnone," připomněl městečko, kde strávil předloňskou sezonu. I když se vánoční svátky v Itálii poněkud liší od českých, Karabcovi slavili podle osvědčeného modelu.

Na štědrovečerní tabuli nechyběl bramborový salát, jen za kapra sháněli mořskou náhradu. "Tady kapra těžko seženu. Musel bych si ho jít ulovit někam do rybníka," naznačil se smíchem.

Během dvoudenního volna bývalý reprezentant Karabec aspoň na chvíli zapomněl na stres, který doprovází Schio v letošní sezoně. Mužstvo je na tom podobně jako zlínská Fatra.

Po skvělém začátku přišel útlum. Schio bylo druhé, ale série sedmi porážek v řadě jej sesadila na předposlední příčku. Teprve v posledních týdnech se tým zvedá.

Po šňůře tří výher v řadě Schio uzavřelo první polovinu základní části na dvanáctém místě šestnáctičlenné tabulky. "Máme příliš úzký kádr a doplatili jsme na zranění," vysvětluje Karabec propad v tabulce.

"Když jsem v létě podepisoval smlouvu, bylo nás dost. Ale vedení klubu pak prodalo dva hráče a přišel jedině devatenáctiletý smečař z Lotyšska," dodal na vysvětlenou.

Karabec v letošní sezoně pokračuje v tradici předchozích ročníků. Znovu patří k nejvíce bodujícím hráčům italské série A2. V polovině sezony drží pátou příčku se ziskem 301 bodů.

"Statistiky moc nesleduji," podotkl Karabec. "V týmu není jiný hráč, který by ho táhl. Mladý Lotyš jednou zahraje, podruhé ne." Těsně před svátky potkal čtyřiatřicetiletý univerzál dva krajany, na což není ze série A2 příliš zvyklý.

Nejprve Schio hrálo s Ferrarou, v níž působí exbudějovický Rubáček. Potom se utkalo s Forli, za které nastupuje bývalý hráč Fatry Kamil Baránek.

"Zápas ve Forli byl hodně nervózní, oba týmy potřebovaly vyhrát. Soupeř předtím uspěl jenom jednou amy jsme jej naštěstí zdolali," vydechl si Karabec. "Kamil má smůlu, že se dostal do týmu, který má problémy.

Po zápase s námi tým opustili tři hráči, smečař Cricca přišel k nám," doplnil. Karabec působí na Apeninách už devátou sezonu. Kromě hraní chtěl letos studovat také trenérskou školu. Začíná se v lednu. Ovšem zatím netuší, jestli to zvládne.

"V tomto kraji to funguje jinak než v Anconě, kde jsem byl loni. Do studia se mi míchají zápasy. Tak zatím zjišťuji, zda nebude vadit, když něco vynechám," naznačil.Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.czmobilní verze