Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnovské basketbalistky čeká tradiční test, bude u toho i pátá cizinka

Jozef Rešetár, trenér Trutnova | foto: Vilém Fischl

9 2015
Od čtvrtku do neděle uvidí Trutnov výborně obsazený turnaj basketbalistek, na kterém nebudou chybět ani hráčky USK Praha, vítězky posledního ročníku Euroligy. Pro domácí Karu to bude důležitý test před ligou.

Černohorka Milica Miloševová se na palubovku dostala na několik závěrečných minut v posledním zápase trutnovské Kary na turnaji na konci minulého týdne.

Nebylo také divu, vždyť na turnaj do Jelení Hory dorazila krátce před utkáním poté, co se v noci předtím poprvé objevila v Trutnově.

Právě tento krátký úsek vítězného zápasu o třetí místo byl zatím jediným, kdy měl trenér Jozef Rešetár tým pohromadě. Od začátku srpna se mu v něm sešlo pět nových hráček, vesměs zahraničních - vedle poslední příchozí křídelnice Miloševové také Američanky Russellová a Cadyová, Senegalka Fallová a Slovenka Nagyová. I proto bude pro Karu domácí turnaj Mekrs Cup, který začne ve čtvrtek, velmi důležitou zkouškou. Tím spíše, že další víkend začne domácí nejvyšší soutěž.

„Bude prověrkou nejen důležitou, ale také velmi kvalitní, obsazení je totiž výborné,“ soudí trutnovský kouč.

Pro vás asi bude nejdůležitější dát družstvo herně dohromady, změn bylo dost, některé hráčky přišly na poslední chvíli.
Přišly, ale vesměs jde o zkušené hráčky, které už v Polsku ukázaly, že jsou schopné naši hru přijmout. A že by mohly být hybnou sílou družstva.

Není těch změn přece jen až moc?
S tím se tak moc dělat nedá. Několik českých hráček z loňského družstva volilo jinou cestu než Trutnov, ať už chtěly jít studovat, či zkusit zahraničí, odešly i naše tehdejší zahraniční hráčky. Museli jsme to řešit.

Jiné řešení než příchody zahraničních hráček nebylo?
Hodně těžké. Do úvahy samozřejmě přicházely vlastní zdroje či hráčky z jiných českých klubů, ale těch je v potřebné kvalitě málo.

Dáváte herně dohromady vlastně celou základní pětku.
Početně ano, ale chtěl bych říct, že je strašně dobře, že zůstalo zdravé jádro z loňska tvořené domácími hráčkami, jakými jsou Prokešová, Ovsíková, Pazderová a další. Na tom se dá stavět a věřím, že nové hráčky se k tomu přidají.

V Polsku jste minulý týden obsadili na velmi dobře obsazeném turnaji třetí místo, když jste prohráli jediný zápas. Byl jste s tím spokojen?
Byl, protože nás porazila jen polská Bydgoszcz. Sice o čtyřicet bodů, ale jde o polské vicemistryně, které jsou kvalitou kádru a ambicemi trochu někde jinde. Jinak to pro nás byla výborná prověrka. Třeba v posledním zápase o třetí místo jsme hráli s německým Hernerem a to byla dokonalá prověrka. Němky hrály maximálně tvrdě, s nasazením, to nás čeká v lize. Těší mě, že jsme se s tím vypořádali a vyhráli.

Od čtvrtku hrajete už tradiční domácí turnaj, kde vás čeká konkurence ještě kvalitnější.
Týden před ligou je to důležitá prověrka. Mě těší, že bychom měli být kompletní, pro nás je to výborná příležitost dát se dohromady.Najdete na iDNES.czmobilní verze