Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme úplně jiný tým, libuje si manažer trutnovských basketbalistek

Jozef Rešetár během letní přípravy s trutnovskou mládeží. | foto: Vilém Fischl

14 2014
Ještě na podzim se v basketbalistkách Trutnova před důležitými souboji patrně mísila pachuť z předchozích nezvládnutých soubojů s frustrací a zklamáním z negativního průběhu ligy. Před důležitým sobotním soubojem se Strakonicemi (17.30) o prvenství v nadstavbové skupině A2 jsou všechny neduhy pryč.

"Dneska jsme úplně jiný tým. Vidím na hráčkách uvolnění, jistější projev a na trénincích hlavně odhodlání a tvrdou práci," pochvaluje si manažer Kary Trutnov Jan Braun.

Motivaci před klíčovým kláním se Strakonicemi do hráček ani nemusí pumpovat. Tým ví, oč mu jde: Když porazí Strakonice, zajistí si první příčku v pořadí a v play-off tak okamžitě nenarazí na neporazitelné USK Praha, což by do země zarazilo jakékoliv úvahy o překvapení. Trutnov by tak začal sérii nejpravděpodobněji proti Imosu, kde by se ještě hráčky mohly vytáhnout a ukázat, jak na tom momentálně jsou.

"Urazili jsme dlouhou cestu, i když chybičkám v našem výkonu se nevyhneme. Všechno je to dílem trenérů Rešetára, Prokeše a Dobrovičové," oceňuje Braun. Slovenský odborník vytáhl celek z "Krakonošova" ze srabu a nahoru ho táhne stále.

Zlepšující se formu ukázal ve středu proti slovenským vicemistryním z Ružomberoku. Ty porazil 71:67. "Byla to výborná příprava a poodkryla, jak na tom jsme," uzavřel manažer.Najdete na iDNES.czmobilní verze