Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnovské basketbalistky hostí Vídeň. A k postupu musejí vyhrát

Jozef Rešetár, trenér Trutnova | foto: Vilém Fischl

27 2016
Prosincová výhra jejich středečních soupeřek z Vídně nad do té doby suverénním rumunským Aradem překvapila, ale na výchozí situaci Východočešek nic nezměnila. Aby se basketbalistky Kary Trutnov ze základní skupiny Středoevropské ligy protlačily do finálového turnaje, potřebovaly by vídeňské Létající lišky doma porazit.

„Teď vyhrát musíme, ale to bychom chtěli stejně,“ uvedl před zápasem s družstvem Flying Foxes Post Vídeň trutnovský trenér Jozef Rešetár.

Předposlední utkání Kary v základní skupině B, z níž má už jistý postup rumunský Arad, začne ve středu v 18 hodin.

Překvapilo vás, že do té doby suverénní Arad, který i vás dvakrát porazil, ve Vídni prohrál?
Překvapilo, ale došlo k tomu za poněkud zvláštních okolností.

Za jakých?
Obě utkání se hrála ve Vídni. Arad jedno vyhrál, což mu stačilo na postup, a ve druhém o dvacet bodů prohrál. Přesto podle mě rozdíl ve výkonnosti obou družstev je patrný ve prospěch Aradu. Pro nás to ale nic nemění, my ve Vídni vyhráli jen o tři body (54:51), takže to se skoro rovnalo tomu, že musíme vyhrát i doma. Teď je dané, že opravdu musíme.

Ve Vídni jste téměř celý zápas vedli, ale v závěru domácí tým dotáhl a nakonec z toho bylo právě to tříbodové vítězství. Co vám zápas napověděl pro domácí odvetu?
Ve Vídni byl velký rozdíl v úspěšnosti doskoků, tam jsme zaostávali. Jenomže v kádru družstva došlo v poslední době k některým změnám, takže se z minulého utkání nedá moc vyvozovat, jak by mohlo vypadat to dnešní v Trutnově. Ke změnám došlo třeba právě na podkošovém místě a na křídle.

Vy máte v roce 2016 za sebou čtyři soutěžní utkání s bilancí tří výher a jedné prohry, asi nemáte důvod Vídně se bát.
Nemáme, ale bohužel se v posledním utkání obnovilo zranění Mileně Prokešové, která kvůli němu dlouho nehrála. Stalo se to, právě když se dostávala do bývalé formy. Bude hodně chybět.

To je dost velká komplikace.
Je, ale tohle se s námi nese skoro celou sezonu a už jsme si na to museli nějak zvyknout. Ale není čas nad tím moc přemýšlet, teď nás čeká rozhodující zápas v základní skupině Středoevropské ligy a hned v sobotu ligové derby v Hradci.Najdete na iDNES.czmobilní verze