Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebojíme se. Jsme mladý agresivní tým, říká kapitánka Karlových Varů

Dana Kušlitová | foto: Václav Šlauf, MAFRA

20 2015
Daně Kušlitové ještě nebylo ani pětadvacet let, přesto bude v kabině karlovarských basketbalistek v letošní sezoně nejzkušenější hráčkou.

„Já to tak ale neberu. Ve Varech hraju čtvrtým rokem a zatím jsem pokaždé hrávala se staršíma holkama. Tehdy jsem taky byla v jejich roli a žádný velký rozdíl v tom nevidím, stojíme všichni na stejné startovní čáře,“ říká kapitánka Lokomotivy.

Soupiska vypadá letos úplně jinak, na to jste tady ale celkem zvyklá, ne?
Za ty poslední roky se tady tým pořád měnil a to samozřejmě není nikdy dobré. Začínat každý rok s úplně novým týmem není jednoduché, musí se všechno znovu sehrávat. Zvládnout se to ale dá. Záleží taky na trenérovi a my máme letos super trenérku, myslím si, že s herní kvalitou půjdeme určitě nahoru. Nemáme sice až tak zkušené hráčky, ale nějakou dobu už basket hrajeme a máme už za sebou taky nějaké úspěchy.

Jak se vám vůbec cestuje mezi Prahou a Karlovými Vary?
Dvakrát týdně jezdíme na tréninky do Prahy, dva máme tady ve Varech a zatím to všichni zvládáme. Některé holky tady ale čeká maturita, takže to v tomhle směru bude letos o něco složitější.

Vy sama také dokončujete studia, že?
Cestovní ruch, tady ve Varech. Ze stejné školy jsme tady dvě.

Čeká vás první mistrák, proti Nymburku, který má ve svém středu řadu hráček ke dvěma metrům výšky.
Basket ale není až tak o výšce a my máme zas jiné přednosti. Jsme mladý agresivní tým, co hraje rychle dopředu. Rozhodně se toho nebojíme.

S čím budete v sezoně spokojená?
Čekám, že bychom se mohli držet někde v polovině tabulky, ale na to je ještě brzy. Uvidíme, můžeme překvapit. Bonus pro nás bude, pokud se dostaneme do play-off. To bychom tady chtěli určitě všichni.

Včetně fanoušků. Jak se vám líbí v nové hale?
Hlediště je sice trochu dál od palubovky, ale jinak jsem s halou spokojená. Je tady dobře vidět a v přípravných zápasech nám to tam i docela padalo.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze