Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Pála čeká nasazení Vinciové. Ale ať se starají Italové, říká

CO VYMYSLÍ NA NEDĚLI? Kapitán Petr Pála může na neděli spát klidně: jeho tým vede v semifinále Fed Cupu 2:0. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

19 2014
Přestože je zkušená Sara Erraniová jedenáctá na světě, v neděli zřejmě zůstane v ostravské ČEZ Areně sedět na lavičce. Český kapitán Petr Pála očekává, že místo ní nastoupí za stavu 0:2 v semifinále Fed Cupu proti Petře Kvitové jiná rutinérka Roberta Vinciová. "Ale ještě mají Knappovou, do šatny jim nevidím," řekl.

Pála s nadšením vyskakoval z lavičky po povedených výměnách. S radostí blahopřál a děkoval Lucii Šafářové i Petře Kvitové po jejich sobotních triumfech. O chvíli později už však přistál na zemi. "Soustředíme se na neděli, musíme to dotáhnout," řekl šéf fedcupového družstva, jež je na prahu třetího finále v posledních čtyřech ročnících.

Dá se říct, která ze dvou hráček vás dnes víc potěšila?
(Vedle sedící Kvitová šeptá: "Dávej bacha, co řekneš!") Odpověď si asi domyslíte, potěšily mě obě. A to hodně! Ale zítra je další den, musíme se připravit na ten poslední krok.

Překvapilo vás, že oba mače byly spíš hladké, bez ztráty setu i dramatických koncovek?
Věřil jsem, že když se holky dostanou do vedení, už to dotáhnou. Lucka byla na začátku nervoznější, ale postupně zápas ovládla. Viděl jsem v trénincích, že to v ní je. Že to jen ze sebe potřebuje dostat.

A druhá partie Kvitová - Giorgiová?
Ta byla typicky ženská. (žertovně) Stačil jeden brejk a bylo po zápase. Dobrý to bylo, Peťo! ("Dík", špitá Kvitová.)

Šafářová s Kvitovou své soupeřky na vítězné údery celkem zdrtily 64:18. Na tak rychlém povrchu byl útočný tenis klíčem k úspěchu, že?
Saře (Erraniové) podmínky určitě neseděly. Lucka do toho šla a vyplatilo se jí to, i když pár chyb udělala. Atakovala i její první servis. Hrála pestře, tlačila se jí do forhendu.

Jsou tyhle vaše levoruké ranařky v hale na tvrdém povrchu jako tým vůbec k poražení?
Tak… Dneska k poražení nebyly. Víc nepovím.

Erraniová má s Kvitovou strašidelnou bilanci 0:6. Kterou Italku očekáváte v první nedělní dvouhře proti vaší jedničce?
Nečekám Saru. Spíš bych si tipnul Vinci. Ale do šatny jim nevidím. Netuším, jak jsou na tom zdravotně. Můžou postavit i Knappovou. Ale co já bych si lámal hlavu s jejich sestavou. Ať si dělají starosti oni! Prohrávají nula dva. My to v neděli chceme dotáhnout.

Autor:


Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze