Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán si cení celého týmu

7 2000
O s t r a v a - Český tenis nezahyne, stejně jako se nikdy nemůže položit alpské lyžování v Rakousku, myslí si nehrající kapitán Jan Kukal a v přesvědčení ho ještě utvrdilo vítězství nad Brity v Davisově poháru. "Skončil Petr Korda, ale místo něho máme Jirku Nováka," řekl kapitán, jenž ocenil týmový podíl na výsledku.

"Stejně důležitý jako Novák byl Slávek Doseděl, který v páteční dvouhře na pět setů unavil Henmana. Ve čtyřhře ani ve svém druhém singlu to už nebyl ten Henman, kterého jsme čekali. Skvělý debl odehrál David Rikl a cenu má i výhra Bohdana Ulihracha, který šel do závěrečné dvouhry, aby se rozehrál po pěti měsících pauzy. Tolik se obětoval, že zápas končil v křečích."

Pokud v přívalech euforie přece jen zaznělo zklamání, pak kvůli soupeři v dubnovém čtvrtfinále. Jede se nikoli do Zimbabwe, jak si družstvo přálo kvůli větším šancím na další postup, ale na beton do USA, jejichž kapitánovi Johnu McEnroeovi slíbili účast oba nejlepší tenisté dekády Andre Agassi i Pete Sampras. Naopak Ulihrach po zranění kolene svůj další start zpochybnil, protože mu lékaři tvrdé kurty nedoporučují.

"Chci hrát půl roku jenom na antuce," tvrdil Ulihrach, ale později dodal: "Musím to ještě prodiskutovat s kapitánem. " Se Samprasem, který nyní první kolo pro zranění nehrál, má totiž Ulihrach aktivní bilanci.

"Vzhledem k tomu bychom Ulihracha neradi ztratili," řekl Kukal. "K dispozici bude navíc Daniel Vacek, který tohle kolo vynechal. A mít trojnásobného deblového vítěze grandslamu něco znamená. V USA budeme nebezpeční Kapitán si cení celého týmu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze