Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán nominoval hráčky pro Fed Cup

30 2000
P r a h a - Tenistky Denisu Chládkovou, Květoslavu Hrdličkovou, Adrianu Gerši a Danielu Bedáňovou nominoval kapitán Jan Šimbera k zápasům semifinálové skupiny Fed Cupu, v níž budou od 27. do 30. dubna v Bratislavě hrát ještě týmy Slovenska, Švýcarska a Rakouska. Šimbera se s hráčkami dohodl během turnaje v Miami. "Je to vyřízené, dopadlo to dobře," hlásil po příjezdu z USA.

"Všechny holky se k reprezentaci postavily pozitivně. Mají chuť hrát a smlouvy dopadly tak, jak jsem si představoval. Jednání byla bez emocí," potěšilo kapitána.

Přitom začátkem března to mezi hráčkami a tenisovým svazem jiskřilo. Tenistky zaslaly svazu petici, na základě které výkonný výbor odvolal trenéra Josefa Čiháka. Zároveň chtěly fixní odměny za start ve fedcupovém týmu.

"Finance se rozdělí podle toho, kolik toho odehrají. Tak jsem si to přál," vyvětluje Šimbera . Hráčka, která odehraje dvouhru i čtyřhru dostane 40 procent, singlistka 30 procent, hráčka pro čtyřhru 20 a náhradnice 10 procent z částky, kterou si tým podle umístění vydělá. Rozmezí je od 50 000 za čtvrté místo do 130 000 dolarů za výhru ve skupině.

Šimberea má představu, kdo nahradí odvolaného Čiháka, ale jméno zvěřejní až se s ním dohodne. V případě zranění některé z nominovanách hráček je v záloze Sandra Kleinová. "Jedno mají všechny společné. Chybí jim větší sebevědomí," odhalil Šimbera. Do čtyřhry asi postaví Hrdličkovou s Bedáňovou. Tenistky se ke společnému soustředění sejdou 18. dubna v Praze na Štvanici, odkud začátkem týdne odjedou do Bratislavy.

Favoritkami skupiny by měly být Švýcarky, ale jen v případě, že nastoupí světová jednička Martina Hingisová, která start stále zvažuje. "Prý se rozhodne do tří dnů po turnaji v Miami. Chce být první na světě, takže pokud by jí Davenprotová šlapala na paty, tak Fed Cup hrát nebude," odhadoval Šimbera. Definitivní složení týmu musí kapitáni nahlásit do 17. dubna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze