Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán neví, kolik má titulů

9 2000
P r a h a -
V pravé ruce držel sparťanský kapitán Jiří Novotný třetinku piva, v levé doutník. Půl hodiny po slavném vítězství 5:1 nad Slavií bylo vše povoleno. Fotbaloví mistři začínali slavit.

Kdy vám bylo po ligovém zápase líp než dneska?

Ligu hraju čtrnáct let, ale tohle jsem ještě nezažil. Dát Slavii v jednom zápase pět gólů a udělat tím titul, to má fakt grády.

Víte, kolik máte titulů se Spartou?

Ne, na tohle jsem flink.

Vy nevíte, že jste rekordman a máte jich dvanáct?

No, tipoval jsem jich tak jedenáct. Fakt je jich dvanáct?

Ano. Jakou radost máte z toho posledního?

Největší. Připadá mi, jako by byl první. Před rokem mi ve Spartě řekli, že jsem neperspektivní, a poslali mě do Liberce. Po té anabázi jsem se vrátil a fotbal mě začal ohromně bavit. Chtěl jsem se porvat o místo a dokázat všem, že ještě něco umím.

Patnáctkrát za sebou jste vyhráli. Je tohle nejsilnější Sparta, jakou pamatujete?

To nedokážu porovnat. Fotbal je jiný a také ke Spartě se všichni chovají jinak. Každý k nám jede bránit, betonovat. Tohle dřív nebývalo, proto jsme vyhrávali o čtyři pět gólů nad všemi.

Co rozhodlo, že jste předstihli Slavii?

Víc se rveme o vítězství. Dokážeme vyhrát, i když se nám nedaří. Ve Spartě se pořád mění hráči, ale jedna věc zůstává, vítězný duch.

To jste ani jednou nezapochyboval?

Ale jo, když slávisti vedli o čtyři body a my hráli na jaře s Teplicemi. Na našeho gólmana Jardu Blažka běželi čtyři tepličtí hráči, mohli dát vítězný gól. To by byl asi náš konec. Ale gól z toho nebyl.


Autor:


Témata: Pivo
Najdete na iDNES.czmobilní verze