Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Montgomerie se pro Ryder Cup inspiroval egyptskými pyramidami

Ryder Cup 2010 - exhibice kapitánů v Celtic Manor, Corey Pavin (vlevo) a Colin Montgomerie. | foto: AP

3 2010
Těžko si představit, do jakého transu se dostane část golfového světa (a Wales zejména), až se Ryder Cup 2010 přiblíží na dohled. Už teď zesílily diskuse o něm natolik, že se prestižní duel Ameriky a Evropy stal druhým nejvyhledávanějším golfovým tématem po aféře Tigera Woodse. A to se bude hrát až v září!

Evropský kapitán Colin Montgomerie cítí sílící tlak na svou osobu, a to i ze strany hráčů. "Slyšel jsem, jak Ross Fisher v televizní interview doufá, že vidím jeho výsledky. Vlastně seznávám, že to říká každý. To je úžasné, protože to svědčí o velkém zájmu být součástí týmu," uvedl šestačtyřicetiletý Skot.

Kvalifikační proces, tedy získávání bodů na turnajích, bude podle něj ještě dlouhý, i když čas mu po jmenování do funkce začal běžet rychle. Ne na všechny zájemce z řad hráčů se tedy dostane. Kapitán má ale tři možnosti vlastního výběru. A tady populární Monty předeslal, že se nebude řídit žebříčkovým umístěním: "Vyberu ty, kteří mému týmu mohou přinést něco navíc."

Montgomerie si dává záležet, aby nemohl být osočen z toho, že nemá o uchazečích nominace přehled. S nadsázkou řekl, že už má za sebou cestu kolem světa, aby viděl co nejvíce těch, kteří se mohou stát a stanou jeho svěřenci v ostře sledovaném klání.

Colin Montgomerie

Jeden z nejúspěšnějších britských golfistů zároveň nezapomíná na sebe a dokáže svou kariéru implementovat do nové důležité role. "Jedno z nejzajímavějších míst, které jsem navštívil, bylo Egyptian Open," vrátil se k listopadovému turnaji, na němž obsadil páté místo.

Populární Skot pomáhá pořadatelům zvednout prestiž i dotaci podniku, který bude letos a napřesrok součástí Challenge Tour a má ambici dostat se do kalendáře European Tour. "Když vystoupáte na pyramidu, získáte na věci jiný pohled. Nikdo přesně neví, jak je staří Egypťané postavili," složil hold originální architektuře. Setkání s ní údajně ovlivnilo jeho nazírání na spoustu věcí.

Evropský kapitán pro Ryder Cup nezapomněl ve svém prvním vystoupením v novém roce pozdravovat svého kolegu a protivníka Coreyho Pavina. "Doufám, že se s ním a všemi starými přáteli setkáme ještě dřív než se přiblíží vrchol roku v Celtic Manor," jmenoval Montgomerie waleské dějiště velkého duelu. A svým hráčům vzkázal: "Nezapomeňte, budu vás sledovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze