Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příprava před devátým titulem málem stála kapitána šampionů tři zuby

Kapitán florbalistů Střešovic Marek Deutsch s trofejí pro šampiony. | foto: Česká florbalová unie

19 2015
Kapitán florbalistů Střešovic Marek Deutsch o víkendu získal už svůj devátý titul, ale stereotyp rozhodně neprožíval. Místo příprav na superfinále sháněl zubaře.

Páteční trénink Tatranu, poslední před sobotním superfinálovým vrcholem sezony v O2 areně, už byl ve své závěrečné části, florbalisté se věnovali klasické hře pět na pět. Souboj u mantinelu, obránce Jan Řehoř prohazuje míček mezi Jiřím Kolískem a Markem Deuschem, když loktem trefuje tvář střešovického kapitána.

„Párkrát už jsem dostal do pusy, ale takovou ránu ještě nikdy. Šílená morda,“ sičí Deutsch. „Zatmělo se mi před očima, a pak už si jen pamatuju, jak koukám do země, plivu zuby a teče mi krev.“

Místo poklidných příprav na sobotní zápas o titul proti Mladé Boleslavi (7:6 po nájezdech) zažil Deutsch hodně hektické hodiny. A bolestivé především.

„Kluci mě odvezli do Střešovic, ale zjistili jsme, že tam nemají stomatologii,“ líčí trable stabilní člen reprezentace. „Pokračovali jsme na Karlák, ale tam mi řekli, že mi ty zuby mohou maximálně vyrvat, protože jeden jsem měl ulomený a dva ohlé dozadu.“

Těžké dilema před rozhodujícím momentem sezony. „Šel jsem raději domů a až druhý den mi srovnali zuby na chirurgii,“ kompletuje Deutsch vyprávění o svých zastávkách v nemocničních zařízeních.

Až teprve se zadrátovanými ústy se mohl začít připravovat na očekávané superfinále. „Ale ještě jsem se musel stavit v práci, abych sám sobě koupil chránič na zuby,“ směje se zaměstnanec obchodu se sportovními potřebami.

Fotogalerie

Na tiskové konferenci po superfinále si přizvedl ret, ukázal zasažené místo a zvesela se omlouval: „Nezlobte se, že budu trochu šišlat.“

Bolest přebila radost z devátého extraligového titulu v kariéře. Tatran to měl přitom proti Mladé Boleslavi tuze těžké! Rychle prohrával 0:2, pak i 2:4, po dvou třetinách ztrácel o gól.

„Ale nedělali jsme si z toho těžkou hlavu. Když jsme před třetí třetinou prohrávali 4:5, věřili jsme, že vyrovnáme, ne-li v to, že to otočíme. Kdybychom vedli třeba o tři góly, Boleslav by určitě rozjela hrozný kolotoč,“ přemýšlí Deutsch. „Byli jsme v podstatě rádi, že prohráváme.“

Tatran se v superfinále dostal do vedení jen na 55 vteřin. Shodou okolností právě po gólu Deutsche. „Snad poprvé v sezoně jsem zamířil a ono to tam tak hezky spadlo,“ pochválil se střešovický kapitán.

Boleslav při hře bez brankáře ještě stihla vyrovnat, skvělý zápas rozhodovaly až nájezdy. V sedmé sérii Tatran před 11 073 diváky urval už svůj šestnáctý titul v historii.

Než začne útočit na další, možná bude muset řešit obměnu generací. Útočník Martin Richter s pohárem v ruce oznámil: „Byla to moje rozlučka.“ Nejisté je také pokračování hrajícího asistenta a další opory Milana Fridricha.

„Možná je to fráze, ale myslím, že teď je na takové přemýšlení brzo. Nejdřív si pořádně užijeme titul,“ zavelel Deusch ke střešovické party na tradiční místo do restaurace U Buldoka. Potlučené zuby oslavě nebránily.Najdete na iDNES.czmobilní verze