Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kanoista roku? Kandidátů je více

19 2003
Olomouc - Je to těžká otázka. Kdo se stane Kanoistou roku 2003? Kandidátů je hned několik, vodáci měli totiž úspěšný rok. "Vodním slalomářům se povedlo mistrovství světa, kde získali medaile i místa na olympiádu, sjezdaři ovládli evropský šampionát v Karlových Varech," řekl sekretář českého svazu Ivo Eichler.

Slalomářka Štěpánka Hilgertová si letos přivezla dvě zlaté medaile z mistrovství světa, rychlostní kanoista Martin Doktor vyhrál Světový pohár a z MS má stříbro i bronz, sjezdař na divoké vodě Kamil Mrůzek i jeho kolegyně Michaela Strnadová vyhráli Světový pohár a získali po dvou zlatých medailích na mistrovství Evropy. Cenné kovy přivezli z šampionátů i další vodáci.

"Největšími favority jsou podle mého názoru Štěpánka Hilgertová, která se na mistrovství světa po loňské smůle opět prosadila a také Martin Doktor," uvedl místopředseda svazu Jiří Kratochvíl, jenž je jedním z hlavních organizátorů sobotního slavnostního večera.

Martin Doktor se na devadesát procent vyhlášení výsledků ankety nezúčastní, neboť se již připravuje na kempu v Jihoafrické republice. "Všichni ostatní přijedou v pátek, v sobotu odpoledne mají nachystaný zábavný program a večer vyhlášení výsledků," dodal Kratochvíl.

Hlasování bylo v první fázi rozděleno na dvě sekce. Po sedmdesáti hlasovacích lístcích dostali zástupci divoké vody, stejný počet rychlostních kanoistů. "Hlasovat budou i reprezentační trenéři, členové předsednictva, zástupci nejlepších klubů a také novináři," uvedl Kratochvíl, který je rovněž trenérem juniorské reprezentace.

Ples, který se koná také ve znamení oslav devadesátého výročí Českého svazu kanoistiky, bude poněkud netradiční. Organizátoři plánují, že mládež narozená v letech 1983 až 2003 přijde oděna v prvorepublikových šatech; ročníky 1973 až 1983 budou mít oblečení z doby socialistického realismu (50. léta); ročníky 1963 až 1973 přijdou oděni jako hippie (60. léta, děti květin); ročníky 1953 až 1963 si vezmou oděv z období normalizace (veksláci, disco, máničky atd.) A ti nejdříve narození z let 1900 až 1953 se oblečou jako současná mládež (skejťáci,punkáči,rockeři).

Slavnostní vyhlášení ankety MAPEI Kanoista roku 2003 se uskuteční v sobotu od 18 hodin v nově otevřeném kongresovém sále Regionálního centra Olomouc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze