Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kanoista Ježek: s pádlem mezi počítači

Ježek - Kanoista Stanislav Ježek na trati kvalifikačního závodu. | foto: Tibor AlfödiČTK

16 2006
Praha - Běhaje mezi počítačovým centrem a slalomovým kanálem bude malinko za exota. Mezi funkcionáře s pádlem v ruce nezapadne, od závodníků jej odlákají povinnosti v zákulisí. Stanislav Ježek se na mistrovství světa ve vodním slalomu ocitne ve dvojroli: šampionát, na kterém bude závodit, pomáhá pořádat.

Na loňské mistrovství světa do Penrithu jel ve dvojroli: jako závodník i jako pozorovatel.

Z australského dějiště olympijských her si kromě bronzu v závodě hlídek a desáté příčky mezi kanoisty přivezl informační materiály, poznámky a nápady.

I z nich se šéfem srpnového mistrovství světa ve vodním slalomu Jiřím Rohanem čerpají, když řeší detaily největší slalomové akce v České republice za poslední desetiletí.

"Chci, aby si lidi pražské mistrovství zapamatovali," říká Ježek. Známého šprýmaře mění funkce v zodpovědného organizátora. Ráno se budí v šest s myšlenkami na práci.

Denně tráví v Troji deset hodin. Ale trénink občas šidí, maximálně si pro něj vyčlení dvě hodiny. "Když nestíhám trénink, nikdo mě nezabije. Ale když mi stojí práce, čeká na mě deset až patnáct lidí," vysvětluje Stanislav Ježek.

Ačkoli se mu to slovo nelíbí, šampionát v Troji je pro něj "srdeční záležitostí". V organizačním výboru má na starost informační technologie a provoz internetových stránek www.slalomtroja.cz..

"Ale není to dejte volovi funkci a on ukáže, co umí," směje se. Když se před několika lety nedostal do reprezentačního týmu, věnoval se studiu - na Vysoké škole ekonomické úspěšně dokončil odbor "informační technologie a systémová analýza". Pro trojský svátek připravuje třeba databáze k registraci závodníků, hostů i novinářů. 

V průběhu šampionátu jej čeká honička - zatímco v informačním centru bude mít několik asistentů, na trati zůstane osamocen. "Problém? Proč? Vždyť závody trvají dvakrát dvě minuty," říká.

Stres ze dvou prolínajících se rolí mu pomůže odbourat nervozitu. "Na rozdíl od ostatních se asi nestihnu ukousávat tím, že se blíží závody."

Soubojem o místo ve tříčlenném reprezentačním týmu se taky neznervózňoval, byť po prvním nominačním závodě figuroval mezi singlisty až na dvacátém místě. "Já dělám slalom stejně hlavně pro radost. Občas mi to jde, což je ideální, ne?" říká vítěz čtyřdílného nominačního cyklu.

Do začátku srpna, kdy Prahu zaplaví víc než 400 vodních slalomářů z osmdesáti zemí světa, má čas připravit se na nezvyklou dvojroli.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze