Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kanoista Doktor nepsal Ježíškovi

23 2000
H r a d e c K r á l o v é - Se svými nejbližšími a většinou doma prožijí vánoční svátky sportovci z východních Čech, které naše redakce oslovila za vás. Před nejočekávanějšími svátky roku jsme sportovcům a trenérům položili dvě otázky:
1. Jak a kde budete slavit letošní Vánoce?
2. Co byste rád dostal(a) pod stromeček?

Martin DOKTOR, přední světový rychlostní kanoista:
1. Doma a tradičně, tedy s kaprem. Dostanu ho čerstvě chyceného od kamaráda trenéra a když ne, tak budu muset nějakého koupit. Ale kuchat ho rozhodně nebudu.

2. Ježíškovi jsem o nic nepsal, protože si myslím, že je jedno, jaký dar kdo dostane nebo dá. Vždycky je však důležité, aby z toho měl člověk radost a potěšení.

Antonín SLAVÍK, dřívější výborný hokejista Pardubic, nyní trenér HC Hradec Králové:
1. Tradičně doma s rodinou, i když letos poprvé nebudeme kompletní. Naše starší dcera se vdala, a tak s námi bude o svátcích pouze mladší. Ani program nebude výjimečný - kapr, salát, posezení u stromečku. V posledních letech se chodíme večer podívat do centra Pardubic, které je krásně vyzdobené, letos to bude asi také tak.

2. Přání velká nemám, ale vím, co stoprocentně dostanu. Ponožky a spodní prádlo a budu opravdu spokojen.

Roman ŠEBRLE, stříbrný medailista v desetiboji na olympijských hrách v Sydney:
1. Letos poprvé se budu dělit o štědrovečerní pohodu ve svém domovském městě Rychnově nad Kněžnou s manželkou Evou, českou půlkařkou. Moje Vánoce proto budou tradiční, a přece netradiční. Na sváteční náladu v kruhu rodinném se už moc těším.

2. Moc rád si zahraju hokej, tak letos sním o bruslích. Věřím, že mi je Ježíšek přinese. Mým tajným přáním je Guinessova kniha rekordů.

Michaela VERNEROVÁ, česká reprezentantka v judo, držitelka letošního bronzu z mistrovství Evropy i z akademického mistrovství světa, účastnice olympijských her v Sydney.
1. Letos naposled budu Vánoce slavit ještě bez svého přítele a trenéra Radka Kvačka s rodiči u nás doma v Terezíně. Tak tomu bylo i v minulosti, ale příští rok už plánujeme prožít vánoční svátky spolu.

2. Ráda se nechám překvapit. Výběr vánočních dárků nechávám na Ježíškovi. Vždycky doufám, že přijde, a pak jsem mile překvapena.

Bohumír ZEMAN, dříve jeden z nejlepších světových slalomařů, dnes mimo jiné trenér ve Špindlerově Mlýně:
1. Doma ve Špindlerově Mlýně a budu se hlavně dívat, jestli sněží, sezona kvůli tomu zatím byla špatná.

2. Souvisí s první odpovědí, přeji si nyní hodně sněhu nebo aspoň sněhová děla.

Martin PETRÁSEK, běžec na lyžích, medailista ze světového šampionátu, který se po šesti letech snaží o návrat do reprezentace:
1. Máme dvě malé děti, takže v kruhu rodinném. K jídlu česká kuchyně s kaprem a klobásou a hlavně se těším na pohodu Vánoc.

2. Jediné co bych si přál je, aby byla rodina zdravá. Pro sebe přání ani snad nemám, spíše se snažím dělat vše pro to, aby Vánoce proběhly tak, jak si představují především děti. Pokud bych nějaké měl, tak snad jedině to, aby takových dnů, jako jsou tyto, bylo během roku víc.

Miroslav ZEMÁNEK: kapitán fotbalového týmu SK Hradec Králové:
1. Vzhledem k tomu, že jsem čerstvě ženatÝ, tak samozřejmě doma v Rychnově nad Kněžnou se svojí ženou Lenkou. Nebudou to však naše první společné Vánoce. Ty už jsme spolu slavili dvakrát.

2. Vánoce vyznávám jako nejkrásnější svátky v roce, a proto jsou pro mě nejkrásnějším dárkem okamžiky u stromečku, kdy se opět mohu těšit z přítomnosti svých nejbližších.

Andrea PAŽOUTOVÁ, česká reprezentantka v judo, účastnice olympijských her v Sydney, vítězka mezinárodního turnaje ve Varšavě:
1. Tradičně doma v Hradci Králové s rodiči a s prarodiči.

2. Velmi jsem toužila po štěněti mastifa, kterého jsem měla slíbeného za minimálně sedmé místo na olympiádě v Sydney. To mi ale nevyšlo. Když jsem si jej pak chtěla pořídit sama, rodinná rada mi koupi už neschválila. Teď už nejspíš mohu spoléhat jen na Ježíška.

Petr ULIČNÝ: trenér fotbalového týmu SK Hradec Králové:
1. Docela by mě potěšilo, kdybych se po svátcích vrátil do Hradce Králové a oprava mého bytu už byla dokončena.

2. Doma v Olomouci s manželkou a s oběma syny i vnoučaty. Na Vánoce máme kapra a na Boží hod vánoční vždy jedeme k mým rodičům do Kroměříže na tradičního krocana.

Václav FEJFAR, letošní mistr České republiky a Evropy v autokrosu, Lužany:
1. Zdraví. V příští náročné sezoně je budu moc potřebovat. Kromě toho bych měl radost, kdyby konečně napadlo trochu sněhu. Hned bych vzal běžky a hurá na hory nabírat kondici.

2. Vánoce bude slavit doma se svou rodinou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze