Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kandidát na předsedu tenisového svazu Kožušník slibuje čtvrt miliardy

Edvard Kožušník se představuje, tentokrát coby cyklista. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

16 2010
Europoslanec Edvard Kožušník kandiduje na předsedu Českého tenisového svazu a při páteční volbě v Prostějově bude jediným protikandidátem současného tenisového šéfa Ivo Kaderky.

Kaderka kandiduje už na čtvrté funkční období, českému tenisu vládne od roku 1998.

"Jsem rád, že jsme do této místnosti vlezli v tak hojném počtu," uvedl se devětatřicetiletý Kožušník na úterní tiskové konferenci, na níž představil své vize.

Hodlá do českého tenisu přivést víc peněz. Zatímco dnes tenisový svaz hospodaří s ročním rozpočtem 57 milionů korun, Kožušník slibuje pro rok 2012 částku 250 milionů.

"Chci tohoto navýšení dosáhnout změnou struktury financování svazu. Státní dotace dnes činí třiasedmdesát procent rozpočtu, ale já nabízím také nadnárodní a soukromé finanční zdroje," prohlásil Kožušník před novináři.

Že peníze sehnat umí, uvedl na příkladu. "Za tři měsíce ve funkci europoslance jsem sehnal přes dva miliony eur pro dětskou olympiádu 2011 v Liberci."

Proto je také Kožušník přesvědčen, že jeho funkce europoslance by vedle funkce českého tenisového šéfa nebyla na závadu. "Spíš naopak," poznamenal.

Pokud bude Košušník zvolen, vyhlásí rok 2013 rokem českého tenisu. S tím by souvisela spousta akcí, které by měly domácí tenis propagovat.

"Je sice hezké, že v současné době máme výborný daviscupový tým, ale musíme se snažit, abychom měli dalších sto tenistů opravdu prvotřídních kvalit, kteří by byli ve světě konkurence schopní."

A jakou šanci na zvolení prvním mužem českého tenisu si Kožušník dává?

"Doufám, že při páteční volbě dostanu jedenašedesát hlasů. A protože hlasuje sto dvacet vybraných zástupců z osmi oblastí, ke zvolení by mi to stačilo," řekl sebevědomě Kožušník, který je od loňského roku řadovým členem tenisového svazu.

"Jeden ze šedesáti tisíc, prostě člen z ulice," dodal olomoucký rodák, který žije v Praze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze