Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kamarádovi ukradli brusle, tak mu mladý šampion půjčil své

brusle, ilustrační foto

17 2010
Skončilo vyhlašování výsledků mistrovství republiky mládeže v krasobruslení. Všichni účastníci i diváci však ještě na chvíli zůstali. Pořadatelé v Brně předávali ještě jeden diplom. Šel si pro něj hrdina mistrovství.

Dvojnásobný šampion Petr Bidař z Českých Budějovic přebíral i Cenu fair play. A sklidil za to veliký potlesk. Za to, že půjčil své brusle Tomáši Kupkovi, který o ně před závody při rozcvičování přišel.

Fair play v MF DNES

Sledujte příběhy fair play Převažuje na českých
sportovištích a mezi českými sportovci slušnost nad podvody? Deník MF DNES a Klub fair play
při Českém olympijském výboru hledají a zveřejňují příklady fair
play ze soutěží všech výkonnostních úrovní od žáčků až po profesionály. Znáte příklad fair play?
Vaše tipy pište označené heslem FAIR PLAY na e-mailovou adresu: pavel.grossmann@mfdnes.cz.

"Zrovna jsem se k tomu nachomýtl, když mu brusle ukradli," líčil junior Bidař. Kupka je žák a závodí za Hradec Králové, čili patří o kategorii níže. O víkendu nechal tašku položenou na tribuně, kde se rozcvičoval.

"Viděl jsem, jak tam jeho maminka pobíhala a brašnu hledala," řekl Petr Bidař. Do startu volné jízdy přitom chybělo Kupkovi méně než půl hodiny. Z tréninků v Praze i ze závodů se spolu znají. Bidař se proto bez váhání kolegy zeptal, jaké má kolega číslo bot.

"Zkus si je, pokud ti budou, můžeš si je půjčit." Stalo se. "V tu chvíli jsem brusle nepotřeboval. Měl jsem mezi dvěma závody volno," vyprávěl Bidař.

Kupkovi nakonec gesto fair play nepomohlo. "Zajel si na mých bruslích rozjížďku, ale nakonec sám poznal, že by riskoval i nějaké zranění. Viděl, že to moc nejde, tak raději odstoupil. Je o dost mladší a lehčí než já, takže ho brusle na hranách ani moc nepodržely," upřesnil Bidař.

Tomáš Kupka přitom po krátkém programu soutěž vedl a měl šanci na zlato. "Mezi kamarády je normální, že si pomůžou," řekl Bidař. Ale tak jednoduché to není. Dobré brusle stojí kolem deseti tisíc korun.

"No. Je pravda, že jsem o tom moc takhle nepřemýšlel," přiznal Bidař. Až po chvíli ho napadlo, v čem by závodil on sám, kdyby se s jeho bruslemi něco stalo.Najdete na iDNES.czmobilní verze