Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kam se hrabou vuvuzely. Wimbledon zažil svou přestřelku decibelů

23 2010
Mistrovství světa ve fotbale ničí zvuk všudypřítomných vuvuzel. Své si ale užijí i příznivci tenisového Wimbledonu. Centrální dvorec zažil v úterý přestřelku decibelů. V hlavní roli obhájkyně titulu Serena Williamsová a Portugalka Michelle Larcher de Britová.

A diváci? Ti aby si zacpávali uši.

Především sedmnáctiletá Larcher de Britová na dvorci v této disciplíně "excelovala".

Přestože její wimbledonské účinkování po duelu s trojnásobnou šampionkou po prohře 0:6, 4:6 trvalo sotva hodinu, v nesnesitelném řevu provázejícím úsilí v každém úderu by dostala jedničku s hvězdičkou.

Serena Williamsová

Portugalka je v křičení na dvorci přebornicí.

Na loňském Roland Garros dokonce vytočila svou soupeřku Rezaiovou z Francie natolik, že ta si na její chování stěžovala i u samotné supervizorky turnaje.

"Dost. Velmi velmi mě to ruší. Existují přeci nějaké hranice," zlobila se tehdy Rezaiová. De Britová oponovala, že křičení ji provází od doby, co s tenisem v devíti letech začala.

Ale i mladší ze sester Williamsových nezůstávala ve vzájemném wimbledonském duelu pozadu a rovněž její hrou se neslo hekání a vzdychání. "Někdy prostě hekat potřebuji, někdy ne," vysvětlovala Serena.

Hlasité projevy před lety velmi "zpopularizovala" Monica Selešová, k ní se později přidala Maria Šarapovová.

Portugalka se ke svému decibelovému vystoupení už nemínila po zápase vyjadřovat. "Není to něco, na co bych vám chtěla odpovědět," utnula rázně otázku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze